• OBJAVA: 09.02.2010 / 00:29
  • IZMJENA: 09.02.2010 / 19:11
  • PRIKAZA: 3505

Preventivno ojačavanje mehanizma papučice gasa

Zbog kočnica i vlasnici priusa moraju na servis

Za sve upite koji se odnose na preventivnu servisnu akciju za poboljšanje papučice gasa otvorena je besplatna infolinija 0800 0894 od ponedjeljka do petka od 8 do 18 sati.

Piše: Ivan Cvetković/VLM

Nakon što je objavljeno da je u Europi 1,8 milijuna Toyotinih vozila koja bi mogla imati problema s papučicom gasa, Toyota Croatia objavila je podatke i o stanju na domaćem tržištu.

– Potvrđeno je kako će i vlasnici hibridne toyote prius morati doći u servis zbog problema s kočnicama. Riječ je o trećoj generaciji priusa koji je na naše tržište stigao u listopadu i prodano je do deset primjeraka. – Kvar je s kočnicama potvrđen, ali još ne možemo reći tehničke pojedinosti jer se problem ispituje. Vlasnici će uskoro biti pozvani u servis, a kvar će biti uklonjen o našem trošku – rekao je glasnogovornik Toyote Croatia M. Benvin.

– Riječ je o 7325 vozila čiji će vlasnici dobiti pisanu obavijest o tome da dođu
do najbližeg Toyotina servisa kako bi se o našem trošku dodatno ojačao
mehanizam papučice gasa – istaknuo je Marko Benvin, glasnogovornik Toyote
Croatia.

Poznato je da je riječ o potencijalnom problemu na osam modela: aygo, iQ, yaris, auris, corolla, verso, avensis i RAV4. Rješenje za vlasnike tih vozila učinkovito je. Na postojeći sklop mehanizma papučice gasa bit će postavljena strojno rezana čelična pločica koja će smanjiti naprezanje površina dijelova u dodiru. Ojačavanjem mehanizma papučice gasa smanjit će se trenje čime će se izbjeći mogućnost otežanog hoda papučice gasa.

Osim toga, Toyota je već primijenila učinkovito rješenje u proizvodnji svih novih vozila.
Dosad nije zabilježen nijedan problem s funkcijom papučice gasa na području
Hrvatske, a u Europi je bilo 26 reklamacija zbog tog potencijalnog problema.

Za sve upite koji se odnose na preventivnu servisnu akciju za poboljšanje papučice
gasa otvorena je besplatna infolinija 0800 0894 od ponedjeljka do petka od 8 do
18 sati.

I Toyota Croatia iskoristila je ovu prigodu da se još jednom ispriča svima zbog neplaniranog odlaska u servis. Posljednjih dana dopiru informacije da ne-
ki problemi postoje i na hibridnom modelu prius. Kod nove generacije tog
automobila kočnice ne reagiraju odmah na pritisak, što navodno nije mehanič-
ki, nego softverski problem u ugađanju ABS-a.

Ovog će tjedna Toyota poslati upozorenja na adrese 300.000 vlasnika tih auto-
mobila o tome da na zaleđenim ili neravnim cestama kočnice njihovih vozila
mogu zatajiti.

Ocijeni:
  • Trenutno 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za komentiranje morate biti registrirani i prijavljeni! Facebook login Prijavi se!
2
+ -
09.02.2010. u 12:29h InfoMan je napisao/la:
Sve je to lijepo. Ljudi bi pomislili kak se proizvodjac brine za njihovu sigurnost, a zaboravljaju da su ustvari prevareni. Proizvodjac stedi na najosnovnijim stvarima koje bi auto poskupile za koji Euro. No, kako ce nadoknaditi izgubljeno vrijeme i potroseni benzin za dolazak na servis? Dal ce platiti taxi za voznju na posao? Mislim da u zakonu mora biti neka odsteta kada se "uredjaj" nosi na popravak u garantnom roku.
-10
+ -
09.02.2010. u 08:41h quote je napisao/la:
ma to ne valja u hrvatskoj ,jer tu nisu prodali od oluje dalje ni jedne mazde, to valja samo za auslenderje tako zvani vanzemaljci sa villach ili klagenfurt austrijskim tablicami
8
+ -
09.02.2010. u 06:34h morski covik je napisao/la:
Zoom, zoom zoom... Vozite Mazdu!
4
+ -
09.02.2010. u 01:37h oldfoxy je napisao/la:
Pardon, velite gas ne funkcionira a i kočnica slabo fata, 7325, 7324, 7323, 7322, 7321, 7320, 7319, 7318.......

Aktualno

Biznis

Sportal

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X