• OBJAVA: 03.02.2012 / 18:24
  • PRIKAZA: 9678

otac aleksandra litvnineka promijenio priču

Valter Litvinenko: Imali su pravo ubiti mog sina, bio je izdajica

Otac pokojnog špijuna KGB-a putem ruske televizije ispričao se zbog optuživanja Kremlja za sinovljevu smrt

Povećaj Valter Litvinenko: Imali su pravo ubiti mog sina, bio je izdajica
Valter Litvinenko u Italiji živi u siromaštvu
Foto: Screenshot YouTube

Valter Litvinenko, otac bivšeg špijuna KGB-a Aleksandra koji je pod tajanstvenim okolnostima umro u Londonu 2006. godine, nazvao je svog sina izdajicom i javno se ispričao ruskim vlastima koje je prije optuživao za sinovljevu smrt, prenosi RT.

Naime, 73-godišnji Litvinenko sada u Italiji živi u siromaštvu, a ruske je vlasti pozvao da mu pomognu u povratku u domovinu. Za rusku televiziju izjavio je kako žali što je sudjelovao u antiruskoj kampanji kojoj se pridružio, kako je kazao, samo zato što nije znao da mu je sin izdajica.

– Imali su pravo ubiti ga jer se izdajice ubijaju. Tada sam bio uvjeren da nije bio izdajica, ali sada nisam tako siguran – rekao je Litvinenko.

Aleksandar Litvinenko prebjegao je u Veliku Britaniju 2000. godine, a umro je u studenom 2006. od trovanja radioaktivnim polonijem 210. Točne okolnosti smrti nisu utvrđene, no britanska je policija sumnjičila Andreja Lugovoja, bivšeg šefa KGB-a i sadašnjeg potpredsjednika Dume. Istražitelji su bili uvjereni da iza ubojstva stoji Kremlj jer je Litvinenko bio oštar kritičar Vladimira Putina.

Optužbama se tada pridružio Valter Litvinenko, koji je promijenio priču nakon što mu je sinovljeva udovica Marina otkrila kako je Aleksandar surađivao s britanskom obavještajnom službom MI6. Sada tvrdi da ne bi branio svojega sina da je znao da radi za britanske obavještajne službe. Objasnio je da je optužio ruske vlasti jer je bio vođen isključivo bijesom zbog smrti svojega sina, a sada sumnja i da je Lugovoj ubojica.

– Čini se da je netko namjerno ostavio tragove polonija na Lugovoju. Tragovi su pronađeni na stadionu, na cesti, pa čak i u avionu. Čudno bi bilo da je Lugovoj takav idiot – smatra Litvinenko.

Ocijeni:
  • Trenutno 4.12/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(17)
0
+ -
05.02.2012. u 23:11h kresimirica je napisao/la:
To se zove prava očinska ljubav, kaj ne? Umesto da napiše jednu knjigu i zaradi on ide pljuvat po sinu... pa kak bi se inače našel u takvoj situaciji, al ak nebi bil izdal, u kakvom dreku bi se uskoro našel NATO ili EU?

Nemreš više ni u zahod a za tobom neko ne špijunira!
Prijavi komentar
11
+ -
04.02.2012. u 20:36h Alfons_x je napisao/la:
04.02.2012. u 13:47h Z.klain.y je napisao/la:
Kao Srbin ne volim Engleze i njihove prljave igre i volim Ruse ali za gospodina Litvinenka mogu rec i "svaka cast da pozdravis smrt rodjenog sina ma kakav god bio" i to ti je otac...
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Mali daj se najprije odluči što si?....nedavno si izjavio da si židov, danas si već srbin?
Prijavi komentar
9
+ -
04.02.2012. u 16:07h funkipuppi je napisao/la:
@irani
To se nisi mogao ranije sjetit zato sto ti je mozak ispiran od rodjenja. U ovom trenutku postoji jedan centar koji kolonizira zemlju po zemlju. Jos mu se samo Rusija i Kina mogu suprotstaviti. Nije li to dovoljan razlog za podmetacine Rusiji? Kad Putin izgubi a hoce sigurno prije ili kasnije, na vlast ce doci poslusnici tog centra kao sto su svugdje dosli. Koji ce netrepnuvsi poslati svoju vojsku da ratuje za interese tog centra po svijetu. Onda ce ostati samo komunisticka Kina kao barjak slobode. Prestrasno.
Prijavi komentar
-1
+ -
04.02.2012. u 13:47h Z.klain.y je napisao/la:
Kao Srbin ne volim Engleze i njihove prljave igre i volim Ruse ali za gospodina Litvinenka mogu rec i "svaka cast da pozdravis smrt rodjenog sina ma kakav god bio" i to ti je otac...
Prijavi komentar
3
+ -
04.02.2012. u 07:40h irani je napisao/la:
03.02.2012. u 21:51h funkipuppi je napisao/la:
Ubili su ga Britanci zato sto im je ruski izdajnik vrijedio vise mrtav nego ziv. Onda su za to optuzili Ruse da bi destabilizirali Rusiju.
==============================

Pa naravno, kako se to nismo ranije sjetili !!!
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja