• OBJAVA: 02.11.2010 / 12:45
  • PRIKAZA: 3520

Refrendum o ZOR-u

Sindikati zbog referenduma traže sastanak s premijerkom Kosor

Sindikati ističu kako pokazuju da problem ponajprije žele riješiti unutar institucija

Povećaj Sindikati zbog referenduma traže sastanak s premijerkom Kosor
Ozren Matijašević
Foto: Marko PrpićPixsell
Piše: Romana Kovačević Barišić

Ustrajući u namjeri da se ispoštuje volja 717 tisuća potpisnika koji su tražili raspisivanje referenduma, čelnici pet sindikalnih središnjica zatražili su i sastanak s predsjednicom Vlade Jadrankom Kosor nakon što su od predsjednika Josipovića tražili posredovanje.

-  Predlažemo rješavanje problema unutar političkog sustava, kako bi se povratilo dostojanstvo građanima i vjerodostojnost institucijama. Stoga vam predlažemo sastanak na tu temu, na kojem valja razmotriti i hitnu izmjenu postojećih nesređenih propisa o pravu na referendum. Sindikati vjeruju da nevjerodostojnost institucija političkog i pravnog sustava predstavlja opasnost za stabilnost društva i demokratski poredak u RH - navodi se u otvorenom pismu koje potpisuju Vilim Ribić, Krešimir Sever, Ozren Matijašević, Mladen Novosel i Damir Jakuš.

Sindikati ističu kako traženjem sastanka s premijerkom još jednom pokazuju da problem ponajprije žele riješiti unutar institucija jer nemaju, kažu, rušilačkih namjera koje su im pripisane od dijela nositelja političke vlasti. Dodaju, međutim, da će - ne riješi li se problem na razini institucija, sindikati zajedno s građanima krenuti u bitku za pravo na neposrednu demokraciju.

Ocijeni:
  • Trenutno 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
+ -
03.11.2010. u 12:02h praseca gripa je napisao/la:
Uhvatili se "lezilebovici" referenduma k'o mahnit kape.
Uskljucala im revolucionarna krv pa krenuli na Vladu kao bik na crvenu krpu.
Eto,sad se i iz aviona vidi da su im namjere bile neiskrene.
Naravno da su sad razjareni i isfrustrirani.
Nek se sad malo ohlade.Slijedeci izbori ce doc svakako pa kom opanci,kom obojci!
Prijavi komentar
0
+ -
03.11.2010. u 10:11h the_number je napisao/la:
Ovo neprekidno sukobljavanje sindikata sa vladom unatoč prekinuću izmjene zora prikazuje pravo lice sindikata i njihovu predstavu polako narod počinje shvaćati.
Prijavi komentar
-2
+ -
03.11.2010. u 08:21h U srcu je napisao/la:
Ja sindikatima i sindikalistima vjerujem koliko i četnicima!
Prijavi komentar
1
+ -
03.11.2010. u 07:54h vh1 je napisao/la:
Ide mi na živce ovo patetično otriježnjenje.
Radnici su 20 godina bili '' djelatnici '' i HDZ-ovo biračko tijelo.
Kako im nije jasno da LOVE VIŠE NEMA.
Oprana je kroz HYPO perilicu. Oprale su je 200 '' Tuđmanove '' fantomske, bogate obitelji uz blagoslov crkve.
Sada je kasno.
Vračamo se na standard od prije 50 godina.
Radnički prosvjedi sa PINKY zviždaljkama i kapicama sliče na GAY PRIDE.
Sindikati su razjedinjeni i totalno benigni……Oni su gubitnici.
Ova naknadna pamet strahovito nervira.
Prijavi komentar
-1
+ -
03.11.2010. u 00:25h jovanhovan je napisao/la:
Ma jel moguće? Kako je bilo lijepo ovih par trenutaka kada nije bilo ovog lika. Vidi se da uživa u pompi!
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja