• OBJAVA: 28.07.2010 / 17:02
  • PRIKAZA: 2818

Istraživanje GfK

Protiv povlaštenih mirovina političara čak 84% građana

U Hrvatskoj je 13 kategorija tzv. povlaštenih mirovina, a pritom političari imaju najveća primanja, dvostruko veća od prosječne plaće.

Povećaj Protiv povlaštenih mirovina političara čak 84% građana
Foto: Arhiva VL

ZAGREB – Čak 84 posto građana smatra da političari ne zaslužuju povlaštenu mirovinu, a dvije trećine iskazuje zabrinutost za svoja primanja u starosti, pokazalo je istraživanje GfK.

U Hrvatskoj je 13 kategorija tzv. povlaštenih mirovina, a pritom političari imaju najveća primanja, dvostruko veća od prosječne plaće. Kad je riječ o očekivanom standardu u starosti, 38 posto građana jako je zabrinuto, 28 posto je dosta zabrinuto, a samo 11 posto očekuje bezbrižne zlatne godine. Da će im mirovina osigurati pristojan život, boji se 74 posto umirovljenika, a to nije čudno jer njih 80 posto preživljava s manje od 3000 kuna.

Ocijeni:
  • Trenutno 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(3)
1
+ -
02.08.2010. u 15:18h montinjakusa je napisao/la:
ovo je uopće smiješan tekst! sramota!!
nigdje u svijetu političari nemaju benificirane i povlaštene mirovine..na temelju čega bi oni trebaliimati više nego mi? U normalnom svijetu političari rade za narod i narod im( barem donekle) vjeruje. U njemačkoj političare NEMAJU nikakvih privilegija nego dapače biciklom idu na posao!!!! sramora...oni sami sebi izglašavaju zakon koji njima ide u korist!!
sindikati se ne bude jer su i oni tu i igri.. što se odjednom desilo sa toliko prizivanim referendumom???? neka mi netko objasni,.. potpisivali smo i skupljali potpise za koga?? za šta??? da bi državnim djelatnicima JOŠ više olakšali zabušavanje!!!

imam ideju! Hajdemo osnovati stranku koja će se istinski boriti za narod i potlačene i to BESPLATNO!! Čisto da im dokažemo da i u Hrvatskoj ima poštenog i pametnog naroda koji to može !!!
6
+ -
31.07.2010. u 07:10h ovcezasisanje je napisao/la:
gdje su sada sindikati? ako anketa kaze da je 84% građana nezadovoljno visinom povlaštenih mirovina, neka to iskoriste i skupljau potpise za referendum.....
ahhhh.. zaboravio sam, sindikalci drže lojtru političarima, jednaki su lopovi kao i oni,ako ne i veći, pa se drže one stare narodne: ne talasaj!!!!
6
+ -
30.07.2010. u 11:15h zanusi13 je napisao/la:
Lopovi su zauzeli sva mjesta u politici, a kako mahom dolaze iz SKH njihova pohlepa je 'kalibrirana' na zemlju veličinje bivše Juge; njihov lopovluk Hrvatska ne može podnijeti i to se sada konačno jasno vidi. Lustracija je trebala biti jedini lijek ali gdje ste vidjeli lopova koji sam sebi veže ruke... Nasanjkali su većinu građana, nažalost, ovdje treba generalna pobuna građana ali i to je uzalud kada ne postoje zdrave patriotske snage koje bi državu mogle dovesti u red a krivce oštro kazniti... Ostaje nam da se davimo u ispodprosječnosti i truleži još neko vrijeme jer nema kritične mase koja bi dovela do promjena... Ljudi su zgađeni a taj osjećaj najčešće tjera na odustajanje od bilo kakvog angažmana, nikako ne na akciju...
8
+ -
30.07.2010. u 08:38h Bell je napisao/la:
glavno da se je nama uskratilo ići u mirovinu, imam 56 godina i 37 godina staža, i sad me treba kazniti sa 20,8 posto manjom mirovinom ak hoću u tzv "prijevremenu" mirovinu sa 60 godina i 41 godinom staža, ova ostala žgadija koja se dotepla tko zna od kuda do saborskih i inih fotelja može kad hoće i to po povlaštenoj tarifi bez obzira na staž i ostele obveze nas smrtnika.
Ovo je nepravedan zakon i nas 11% će biti uskraćeno. Gdje su sad sindikati i oni koje traže pravdu, ovo je potoz koji se je doduše očekivao ali se je morao donjeti praviičnije, i izjednačavanje ženskinja i nas nije baš OK, ipak su to nježniji spol.
12
+ -
29.07.2010. u 21:38h kvakva je napisao/la:
Saborski zastupnici pohlepnici prvi na popisu onih koji nisu stekli mirovine, nego ih - kradu. Još gore - kradu ih temeljem zakona koji su sami izglasali. Kaj je to? To je, i djeca znaju, DIKTATURA! Dodajte Kosoričine lažne braitelje/invalide i njihove nasljednike te niz drugih umirovljenih ne prema uplatama u mirovinski fond nego bilo čega drugoga. I to se zove mirovinski sustav? To je skup bezočnih privilegija koje nagrizaju temelje društva i države. Tko će sve to revidirati, u kakav-takav red dovesti?

Aktualno

Biznis

Sportal

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. pamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja