protuzakoniti homoseksualni odnosi
Malezijskom oporbenom vođi prijeti 20 godina zbog sodomije
Anwara Ibrahima bivši je pomoćnik optužio da ga je prislio na seks 2008. godine.
Završilo je suđenje za sodomiju Anwaru Ibrahimu, malezijskom oporbenom vođi i bivšem zamjeniku premijera. Anwara je njegov bivši pomoćnik Saiful Bukhari Azlan optužio da ga je prisilio na seks u lipnju 2008. godine, prenosi BBC.
Anwar tvrdi da je riječ o prljavoj političkoj kampanji, no tužitelji kažu kako nije mogao objasniti postojanje dokaza, odnosno DNK koji ga povezuje s navodnom žrtvom. Homoseksualni su odnosi protuzakoniti u Maleziji, čak i ako su svojevoljni i među odraslim osobama. Presuda će biti izrečena 9. siječnja iduće godine, a Anwar bi mogao dobiti i do 20 godina zatvora.
Optužbe su se pojavile nekoliko mjeseci nakon što je Anwarom predvođena oporba osvojila dosad najveći broj zastupničkih mjesta te time zaprijetila vladajućoj koaliciji Nacionalnoj fronti, koja zemljom vlada još od nezavisnosti 1957. godine. Koalicijom dominira stranka Umno, čiji je i sam Anwar bio član.
Međutim, nakon svađe s dugogodišnjim vođom Mahathirom Mohamedom izbačen je iz vlade i Umna te mu je suđeno zbog korupcije i sodomije. Završio je u zatvoru, no presuda je poništena i oslobođen je 2004. godine.
















