• OBJAVA: 05.12.2011 / 12:02
  • PRIKAZA: 4365

"slatke muke"

Ljubljanskog gradonačelnika čekaju teški koalicijski pregovori

Ako se Janković odluči na koaliciju s Pahorom, analitičari su zabrinuti kako njihova vlada neće biti dovoljno snažna za neophodne bolne promjene

Povećaj Ljubljanskog gradonačelnika čekaju teški koalicijski pregovori
Novoga slovenskog premijera čeka težak posao sastavljanja vlade
Foto: Arhiva VL

Ljubljanski gradonačelnik Zoran Janković imat će težak zadatak sastavljanja vlade koja će zaustaviti slovenski put prema recesiji, a pred njim su, nagađa se, tjedni teških koalicijskih pregovora.

Posljednja žrtva europske krize u Sloveniji svakako su socijaldemokrati dosadašnjeg premijera Boruta Pahora, javlja Reuters, koji su prema neslužbenim rezultatima s vladajućeg mjesta pali na treće mjesto u državi zbog bijesa Slovenaca koji su ojađeni porastom nezaposlenosti.

Ako se Janković odluči na koaliciju s Pahorom, analitičari su zabrinuti kako njihova vlada neće biti dovoljno snažna za neophodne bolne promjene koje uključuju i reformu mirovinskog sustava.

>>Ljubljanski gradonačelnik Janković porazio favorita Janšu

Ocijeni:
  • Trenutno 3.67/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(3)
0
+ -
05.12.2011. u 23:17h Melkior je napisao/la:
05.12.2011. u 12:33h xyzzyx je napisao/la:
Šta reći... šaljem poruku Janši; "Tko od drugim kopa jamu, sam u nju pada".

Imas apsolutno praf. Kog je vraga kritizirao najgoru vladu u povjesti Slovenije, koja je zemlju dovela do bankrota? Trebao se drzati recepta oporbe susjedne mu Hrvataske. Sjedili su i sutjeli. Cak su se nazvali imenom "kukuriku". Naime taj pjevac je stvarno kasno zakukurikao.

Neka je Jansi, koji je radio posao oporbe - kritizirao losu vlast. Vidi sto mu se dogodilo, Dok je oporba u Hrvatskoj svojom sutnjom i neagilnoscu nagradjena. Pouka svim oporbama, dakle, Mucite s mirom i primajte svoju saborsku placu od poreznih obaveznika, jer i oni su vas odabrali, da u parlamentu - sutite i cekate svojih pet minuta na slijedecim izborima.
Prijavi komentar
-2
+ -
05.12.2011. u 23:05h Melkior je napisao/la:
Zlovenski Bandi(ti)c ce lako sastaviti koaliciju. Sa 28 svojih zastupnickih mjesta plus 10 boratovih 8 virantovih, 6 kahelovih i dva glasa manjina koja su tradicionalno na strani « Kucanovih pulena », kako se dozvolio izraziti uvazeni kolega Mikrogrizzly, mozew racunati barem na 54 od 90 glasa podrske. Prema tome jansine najave o novim prijevremenim izborima kao i strjepnje nekih odvasnjih komenataora o novoj zlovenskoj utegi oko vrata Hrvatske, bez realne su osnove.

A ni jedna druga stvar nije mi sasvim jasna. Naime dugo sam izbijao pa sam ocigledno nesto propustio. Kako mogu vidjeti neki komentatori, Koji su jos prije godinu dana tvrdili, da je i ne-ulazak Hrvatske u EU bolji od sramotne arbitraze, cini se da se danas plase, da ce zlovenski Princ tame minirati taj sramotni arbitrazni sporazum. Ili sam pak propustio cinjenicu, da mozda ta kljucna rjec « junction » ipak zadovoljava cak i tzv. tvrdolinijase rudolfovog i kacicevog nazora.
Prijavi komentar
9
+ -
05.12.2011. u 12:38h mikrogrizzly je napisao/la:
Janša je legendarno osvetoljubiv i nakon što je, vodeći svojedobno pravi džihad protiv crvene ekipe na čelu s Kučanom, izgubio u srazu s Kučanovim novim pulenom u trenutku kad mu je pobjeda najviše bila bitna (usred sudskog procesa oko Patria) - slijedi revanš. A to će biti u prigodi ratifikacije hrv. pristupnog sporazuma EU u DZ-u jer je jedino to prigoda za tešku kompromitaciju ljevičarske vlasti i provocirati nove izbore. Tako da će Janša zbrejkati RH na putu u EU, a što se ne bi usudio da je izbio na vlast i da on osobno nosi takvo breme odgovornosti. Uostalom, taj čin je već nekoliko puta neizravno najavljivao i bez te pekuće pobjede koju mu je pred nosom odnio Janković, koji mu je tek za mm manji trn u oku od Kučana.
Prijavi komentar
18
+ -
05.12.2011. u 12:33h xyzzyx je napisao/la:
Šta reći... šaljem poruku Janši; "Tko od drugim kopa jamu, sam u nju pada".
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja

Ispravi greške X