Ford ulaže 500 milijuna dolara u električne automobile
Fordov plan je objavljen samo dan nakon što je General Motors priopćio da će uložiti 336 milijuna dolara u proširenje tvornice za proizvodnju električnih vozila.
Tvrtka Ford, prvi američki proizvođač automobila koji je tržištu ponudio hibridne modele, najavila je da će uložiti između 300 i 500 milijuna dolara u razvoj tvornice u blizini Detroita, u kojoj će biti izrađivana nova generacija električnih vozila i baterija.
U novom pogonu posao će naći 1.000 radnika, kazala je za Reuters direktorica za razvoj Nancy Gioia. Ford će tražiti državne kredite kako bi proizvodnju baterija i hibrida prebacio iz Meksika u SAD.
Fordov plan je objavljen samo dan nakon što je General Motors priopćio da će uložiti 336 milijuna dolara u proširenje tvornice Hamtramck za proizvodnju električnih vozila koja se nalazi na području Detroita.























