• OBJAVA: 31.08.2011 / 12:32
  • PRIKAZA: 1514

USPJEH - Glavna skupština tvornice šećera 'Viro' Virovitica

Dioničarima šećerane 'Viro' isplata 19,7 milijuna kuna dividende

Svim dioničarima koji su evidentirani do 30. kolovoza novac će biti isplaćen najkasnije do 29. rujna ove godine

Povećaj Dioničarima šećerane 'Viro' isplata 19,7 milijuna kuna dividende
U virovitičkoj šećerani preradit će se više od 510.000 tona šećerne repe
Foto: Maja Šantoši/Pixsell
Piše: Dragutin Šantoši/Večernji list

VIROVITICA - Na održanoj Glavnoj skupštini dioničara tvornice šećera 'Viro'  Virovitica donesena je odluka o isplati dividente dioničarima iz zadržene dobiti iu iznosu od 15 kuna po dionici. Potvrđeno je da će do 29. rujna dividendu dobiti svi dioničari koji su 30. kolovoza  ove godine bili evidntirani kao dioničari u depozitoriju Središnjeg klirinškog depoozitarnog društva te da će dioničarima biti isplaćeno 19,7 milijuna kuna.  Tvornica 'Viro' ove je godine na oko 9300 hektara ugovorila proizvodnju veću od 510.000 tona šećerne repe čijom se preradom planira proizvesti više od 70.000 tona konzumnog šećera.  Za uspješan rad dioničari su nagradili i članove Nadzornog odbora kojima će biti isplaćena mjesečna naknada u neto iznosu od: 15.000 kuna za predsjednika, 10.000 kuna za zamjenika, te 5.000 kuna za članove Nadzornog odbora. Dana 23. kolovoza ove godine tvrtka 'Viro' tvornica šećera Virovitica imala je 2.537 dio ničara, a današnja vrijednnost dionice 'Vira' na Zagrebačkoj burzi iznosi 431,06 kuna.

Ocijeni:
  • Trenutno 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(1)
0
+ -
31.08.2011. u 20:27h andrij11 je napisao/la:
cijena 1kg šećera u njemačkoj 4,20kn..pa ti vidi
Prijavi komentar
2
+ -
31.08.2011. u 13:57h hr76 je napisao/la:
Bravo za Viro!
To je primjer kako treba poslovati, samoinicijativno povećanje cijene šećerne repe seljacima s ugovorenih 250 kn na 300 kn je također za svaku pohvalu! Uspjeh treba podijeliti s onima koji su tom uspjehu doprinijeli, kad će to naučiti Todorić, Marić i slični izrabljivači... Viro, samo tako nastavite!
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja