• OBJAVA: 30.07.2010 / 21:46
  • PRIKAZA: 1237

SNIMA LOVECRAFTA

Del Toro ipak snima u 3D

Redatelju koji je od 'Hobita' navodno odustao zbog 3D tehnologije ona nije smetala kad je u pitanju bio projekt koji on odavno želi snimiti

Povećaj Del Toro ipak snima u 3D
Lovecraft je bio inspiriran slikama N. Roericha
Foto: Nicholas Roerich

James Cameron ne producira filmove drugih redatelja, ali je od tog običaja odlučio odustati i za Universal Pictures producirati sljedeći film Guillerma Del Tora, da bi neiskusnom kolegi pomogao s iskustvom u 3D produkciji. Riječ je o projektu koji je del Toro ostavio 2007. kad se pojavila mogućnost da režira "Hobita", njegovoj davnoj želji – ekranizaciji romana H. P. Lovecrafta "Planine ludila", priči o ekspediciji na Južni pol tridesetih koja u tamošnjim planinama otkriva drevno zlo sa stranog svijeta.

Kako je u pitanju projekt koji je iznimno teško progurati kod šefova studija – horor koji se događa u tridesetima, užasan toliko da nema šanse ni za PG-13, bez ljubavne priče i bez hepienda, meksički genij bio je spreman i na 3D pristati samo da bi ga snimio.

- S "Planinama ludila", dvije su stvari s kojima sam se borio sve ove godine: period radnje i predikat R, i jako, jako težak kraj, pa je studio naravno jako uplašen zbog perioda, jako uplašen zbog budžeta i predikata R. Prvi razgovor koji sma u svakom studiju vodio bio je: "Mora li biti R?" a ja kažem: "Da, mora." "Mora li biti u tom periodu? Mora li biti na Antarktici?" "Da." - objašnjava Del Toro teškoće oko svog projekta iz snova, zbog kojih je i na 3D bio spreman pristati, naročito ako ga pri tome savjetuje Cameron.

Ocijeni:
  • Trenutno 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ovaj članak još nije komentiran.

Aktualno

Biznis

Sportal

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. pamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja