Novak Đoković i Mate Delić
1/10
06.03.2015.
u 14:30

Bilo je 6:3, 6:2, 6:4 i sve je završilo za točno 92 minute igre. Srbija vodi 1:0 protiv Hrvatske

Novak Đoković bez ikakvih problema u Kraljevu je donio Srbiji prvi bod u Davis Cup susretu prvog kola Svjetske skupine. Za pobjedu od 6:3, 6:2, 6:4 protiv Mate Delića trebalo mu je 92 minute igre.

Nema se što dodati u toj dominaciji prvog tenisača svijeta protiv 151. tenisača svijeta. Od samog početka bilo je jasno da šansi nema jer na prvom servisu našeg tenisača došlo je do breaka i to Đoković nije ispuštao. Istina, Delić je na momente djelovao vrlo dobro, a da nije baš neki bezveznjaković, potvrdio je time što ni jedan servis više nije izgubio. No nije ni osvojio jer je Đoković najmanje razinu iznad. Posebno se to vidjelo u dugim izmjenama i u volej udarcima, koji su "ubijali" Delića.

U drugom setu sve se nastavilo i ponovno na svom prvom servisu Delić ostaje bez gema, što je Đoković održavao sve do 4:2 kad čini novi break i lako osvaja drugi set. Trebalo mu je za to 28 minuta, samo dvije manje nego u prethodnom. I ponovno su kobne bile duge izmjene udaraca za našeg tenisača.

Ali kad je vidio da više nema šansi, čini se da se potpuno opustio jer u trećem setu nije izgubio servis na samom početku i čak je imao break priliku kod 2:1, ali nije je iskoristio i tu je bio kraj. Đoković je ostvario break, a da nije ostavio poen Deliću na njegovu servisu i do kraja je odradio posao. Trebalo mu je nešto dulje nego u prethodna dva seta, ali publici to ne smeta, željeli su svog idola gledati što dulje. Posebno zato što većina gledatelja tu priliku više neće imati.

Zato su priredili odličnu atmosferu, nije bilo tenzija, nije bilo vrijeđanja, hrvatskoj se himni zapljeskalo, baš kao i našem tenisaču. U svemu je sudjelovao i predsjednik Srbije Tomislav Nikolić. Kraljevo je položilo ispit i neka se tako nastavi do nedjelje.

TIJEK SUSRETA UŽIVO:

Novak Đoković - Mate Delić 2:0 (6:3, 6:2, 5:4)

6:3, 6:2, 6:4 >>>> Mate Delić nije imao snage, pritisak je bio prejak i Novak Đoković osvaja gem, set, meč i donosi Srbiji prvi Davis Cup bod u srazu protiv Hrvatske.

6:3, 6:2, 5:4 >>>> Imao je Đoković 40:15, ali Delić uspijeva osvojiti gem.

6:3, 6:2, 5:3 >>>> Đoković bez problema osvaja servis i gem je od seta i meča.

6:3, 6:2, 4:3 >>>> Mate se pribrao i nije dopuštao break, sitna nada još uvijek postoji.

6:3, 6:2, 4:2 >>>> Korača Novak prema meču, nema više nikakvih prilika za Delića.

6:3, 6:2, 3:2 >>>> Kad Mate nije uspio, Đoković jest. Ostao je naš tenisač bez poena na svom servisu.

6:3, 6:2, 2:2 >>>> Delić je napadao, zna da nema što izgubiti, ali do breaka nije mogao.

6:3, 6:2, 1:2 >>>> Ponovno Mate drži svoj servis, igra osjetno bolje nego u prethodna dva seta.

6:3, 6:2, 1:1 >>>> Lako Đoković dolazi do gema.

6:3, 6:2, 0:1 >>>> Delić nije ovaj put dopustio break na svom servisu i vodi na početku trećeg seta.

6:3, 6:2 >>>> Đoković ništa nije prepustio slučaju te osvaja gem i drugi set. Trebalo mu je 28 minuta, a ukupno se meč igra 58 minuta.

6:3, 5:2 >>>> Ni poena nije na svom servisu osvojio Delić i Novak servira za set.

6:3, 4:2 >>>> Opasnosti za Đokovićev servis nema i praktički se unaprijed gemovi mogu upisivati.

6:3, 3:2 >>>> Delić se othrvao svim napadima Novaka Đokovića i osvojio gem.

6:3, 3:1 >>>> Opasnosti za Đokovićev servis još uvijek nema.

6:3, 2:1 >>>> Ponovno je Delić došao k sebi nakon izgubljenog servisa.

6:3, 2:0 >>>> Đoković je nekoliko razina iznad Delića, a to se vidi tijekom duljih izmjena udaraca.

6:3, 1:0 >>>> Ponovno je Delić ostao bez servisa na samom početku i Đoković već ima veliku prednost.

6:3 >>>> Osvojio je Đoković prvi set za točno 30 minuta, a zaključio ga je as servisom.

5:3 >>>> Đoković je htio brzo do seta, ali Delić se ne da i izgubio je samo jedan servis.

5:2 >>>> Ubacio je u višu brzinu Đoković i gem je od prvog seta.

4:2 >>>> Odlično je Delić odigrao gem i odolio pritisku Đokovića.

4:1 >>>> Ponovno je Delić osvojio dva poena na servis protivnika, ali ponovno dalje od toga nije išlo.

3:1 >>>> Igra Mate bez straha i na svom servisu ovaj put nije dao ni poena Đokoviću.

3:0 >>>> Delić je ponovno bio na 30:30, ali Novak osvaja i treći gem u nizu.

2:0 >>>> Delić ne može protiv Đokovića u dugim izmjenama i već je 0:2.

1:0 >>>> Lako je osvojio prvi tenisač svijeta prvi set.