Objavljeno vijesti danas: 182
ATP basel

Bez Hrvata u finalu: Karloviću nisu pomogla niti 33 asa protiv velikog Federera!

karlović
1/2
25.10.2014.
u 19:15

Div sa Šalate nije uspio stići do druge pobjede protiv drugog tenisača svijeta.

Ivo Karlović nije uspio stići do druge pobjede nad drugim tenisačem svijeta, Švicarcem Rogerom Federerom, te izboriti nastup u finalu turnira u Baselu. Veliki Švicarac slavio je 2:1 u setovima (7:6(8), 3:6, 6:3) i stigao do 12. pobjede nad Divom sa Šalate.

Mnogi su priželjkivali hrvatsko finale u Baselu, međutim, niti mladi Borna Ćorić nije uspio nadjačati 28. igrača svijeta, Belgijca Davida Goffina, a niti je Karlo uspio iznenaditi sjajnog Fedexa unatoč čak 33 ispucanih aseva!

Prvi set pripao je Švicarcu nakon tie-breaka. Međutim, Karlović prije toga nije iskoristio break loptu kod 4:4 u gemovima, a onda je u tie-breaku propustio dvije set lopte (kod 6:5 i 8:7).

U drugom setu Div sa Šalate oduzeo je servis Federeru za 5:3 što je bilo dovoljno, uz odličan postotak poena na prvom servisu, za osvajanje seta. A onda je to isto Federer učinio Karloviću u trećem setu. Poveo je 3:1 i uz fenomenalnu igru na svojem servisu sigurno priveo meč kraju. Za 11. finale u Baselu kojeg je osvajao pet puta.

Tijek meča

ATP Basel, polufinale

Roger Federer - Ivo Karlović (2:1) 7:6(8), 3:6, 6:3

3. set

6:3 Suvereno je Federer osvojio servis, bez izgubljenog poena te stigao do pobjede nad Karlovićem!

5:3 Sjajna razmjena udaraca na kraju gema koji je pripao Karloviću. Federer je pokušao lob udarcem između nogu do poena, no lopta je ipak otišla u aut. Švicarac će servirati za meč

5:2 Drugi tenisač svijeta dozvolio je Karloviću tek jedan poen u sedmom gemu trećeg seta. Švicarac je sve bliže pobjedi i svojem 11. finalu u Baselu

4:2 Gem u kojem je Karlo konačno vratio stabilnost kod prvog servisa i smanjio rezultat

4:1 Fedex je ponovno u akciji! Karlović je ponovno ostao bez poena na Švicarčevom servisu!

3:1 Federer najprije osvaja svoj servis bez izgubljenog poena, a onda je i oduzeo servis Karloviću uz tri break lopte. teški trenuci za hrvatskog tenisača.

1:1 I na početku trećeg seta Karlović napada najjačim oružjem. Svoj servis osvojio je 30. asem u meču!

2. set

3:6 Div sa Šalate nije imao teškoća na svojem servisu i sigurno je stigao do poravnanja u setovima - 1:1!

3:5 Karlović je oduzeo servis Federeru! Imao je dvije break lopte, a sada će servirati za set!

3:4 Prvo Federer, a zatim i naš tenisač bez pogrešnog koraka na svojim servisima. Sve podsjeća na prvi set.

2:3 Div sa šalate ponovno vodi u drugom setu. Osvojio je sjajnih 91% poena na prvom servisu - klasično za njega.

2:2 Drugi tenisač svijeta ne popušta, poravnao je rezultat

1:2 Karlo je i dalje siguran kod svojeg servisa. Već je ispalio 4 asa u drugom setu, a ukupno u meču 18!

1:1 No, siguran je i Švicarac, uzvratio je jednakom mjerom

0:1 Dobro je hrvatski tenisač počeo drugi set. Očito ga nije uzdrmao dramatičan završetak prvog seta. Osvojio je servis bez izgubljenog poena.

1. set

Tie-break: Kod rezultata 2:2 Karlović je iskoristio loš Federerev servis te prešao u vodstvo 3:2. Ipak, Federer je uzvratio (3:3) da bi Karlović ponovno poveo (4:3). Federer je vratio na 4:4 i uzeo svoj servis za 5:4. karlović s dva asa prelazi u vodstvo 6:5 i ima set loptu. Federer asom poravnava (6:6). Servis Federera za 7:6, sad on ima set-loptu. Karlović ipak izjednačava (7:7). Sjajnim servisom Karlović ponovno vodi (8:7), ali i Federer izjednačava nakon izmjene na svojem servisu (8:8). Švicarac je ponovno u vodstvu - 9:8. Odlično je Federer reagirao na Karlovićev servis te osvojio set - 10:8.

6:6 Federer je bio tek gledatelj u gemu kod posljednjeg servisa Diva sa Šalate. Igrat će se tie-break

5:5 Karlović devetim asem osvaja gem. Prvi servis mu je i dalje na visokoj razini

5:4 Federer se prvi puta u meču namučio da osvoji servis. Napravio je i dvije dvostruke servis pogreške, a Karlović nije iskoristio break loptu.

4:4 Karlović ponovno bez teškoća osvaja svoj servis

4:3 Karlović je prvi puta u meču imao minimalno vodstvo na Švicarčevu servisu (30:15), no Federer je ipak uspio preokrenuti u svoju korist

3:3 Oba tenisača i dalje su maksimalno koncentrirani na svojim servisima.

2:2 Federer je ponovno bez teškoća osvojio svoj servis dok se Div sa Šalate mučio kod svog. Spasio je tri break lopte. Rezultat je i dalje poravnat

1:1 Karlović je bio gotovo jednako siguran na svojem servisu

1:0 Federer je suvereno počeo meč. Osvojio je prvi gem bez izgubljenog poena

U četvrtfinalu Karlović je bio bolji od kvalifikanta, Nijemca Benjamina Beckera (6:4, 6:4) dok je Federer pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova (7:6, 6:2).