Marin Čilić
1/6
17.02.2017.
u 16:38

U četvrtfinalu ATP turnira u Rotterdamu najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić (7. igrač svijeta) izgubio je od Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge (14.) sa 6:7(8), 6:7(5).

Bio je to sedmi Marinov dvoboj protiv Tsonge i tek druga pobjeda Francuza, kojom je uzvratio Čiliću za poraz u 2. kolu ovog turnira prije tri godine.

Čilić je bliži bio 'breaku' u prvom setu, ali je Tsonga uspio spasiti po jednu 'break-loptu' u trećem, devetom i jedanaestom gemu. U 'tie-breaku' je francuski tenisač poveo s 5:1 te kod 6:3 stigao do prve set-lopte.

No, najbolji hrvatski tenisač nanizao je četiri poena i stigao do set-lopte sa servisom. Nažalost, nije uspio iskoristiti ni tu, kao ni set-loptu kod 8:7. Odličnim reternom pri vodstvu 9:8 Tsonga je došao do seta prednosti.

Čilić je u drugom setu ostao bez prilike za oduzimanje servisa suparnika, a spasio je jedinu 'break-loptu' koju je Tsonga imao u prvom gemu, pa je odluka ponovno pala u 'tie-breaku'.

Uz po jedan 'mini-break' na svakoj strani, Tsonga je kod 6:5 došao do prve meč-lopte. Čilić je kontrolirao izmjenu, ali Francuz se uspio obraniti te je dočekao promašaj hrvatskog tenisača koji mu je donio plasman u polufinale.

Tsonga će u subotu za mjesto u finalu igrati protiv Čeha Tomaša Berdycha kojeg trenira Goran Ivanišević, a koji je u četvrtfinalu sa 6:3, 6:3 svladao Slovaka Martina Kližana.

>>Ana Konjuh: Nadam se da će ovoga puta uspjeti s Krajanom