Borna Ćorić
1/5
04.05.2016.
u 19:14

Australac Nick Kyrgios u dva 'tie-breaka' nadigrao je aktualnog pobjednika Roland Garrosa, Švicarca Stana Wawrinku

Najbolji svjetski teniski tinejdžer Borna Ćorić nije uspio preko najboljeg tenisača svijeta Novaka Đokovića stići do trećeg kola ATP turnira Masters 1000 serije u Madridu, gdje je srbijanski igrač u srijedu slavio sa 6-2, 6-4 nakon 78 minuta igre.

Bio je to prvi dvoboj mladog hrvatskog Davis Cup reprezentativca sa svjetskim 'brojem 1', u kojem je napravio previše neforsiranih pogrešaka (23) da bi se ravnopravnije mogao nositi s Đokovićem koji mu je u prvom setu dvaput oduzimao servis, a još je jednom to učinio u desetom gemu drugog seta.

Ćorić je iznenada dobio priliku zakomplicirati dvoboj u sedmom gemu drugog seta u kojem je, nakon dvije uzastopne dvostruke pogreške Đokovića, stigao do jedine prilike za break u meču. Nažalost, ostao je bez realizacije pa je Đoković ubrzo došao do pobjede u dva seta, koja ga u trećem kolu vodi na domaćeg predstavnika Roberta Bautistu Aguta, pobjednika nad sunarodnjakom Felicianom Lopezom u drugom kolu.

Iako Ćorić nije uspio ostvariti još jednu senzacionalnu pobjedu i Đokovićevo ime dodati popisu velikana koje je uspio svladati, a na kojem su Rafael Nadal i Andy Murray, "nova generacija" ipak nije ostala bez predstavnika u trećem kolu Madrid Opena, jer je 20-godišnji Australac Nick Kyrgios u dva ''tie-breaka'' nadigrao aktualnog pobjednika Roland Garrosa, Švicarca Stana Wawrinku.