Borna imao sve, a potom Troickom i Srbiji darovao veliku pobjedu

Borna Ćorić
1/12
06.03.2015.
u 18:15

Završilo je 4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:1 u meču dugom tri sata i šest minuta igre. Srbija sad ima 2:0 protiv Hrvatske

Borna Ćorić platio je danak neiskustvu protiv Viktora Troickog i propustio pobijediti u meču u kojem je imao sve, a na kraju je ostao bez ičega, baš kao i hrvatska reprezentacija. Završilo je sa 6:4, 6:1, 3:6, 2:6, 1:6 za tri sata i šest minuta igre pa tako Srbija ima maksimalnih 2:0 nakon prvog dana Davis Cup susreta prvog kola Svjetske skupine u Kraljevu.

Scenarij je to kao protiv Nizozemske kad je Mate Delić vodio sa 2:0 u susretu s Robinom Haaseom i potom izgubio sa 2:3. Bilo je tako jer Mate prije toga nije igrao na tri dobivena seta. Znalo se i da Ćorić nema iskustvo igranja na tri dobivena seta, ali da će imati takve oscilacije u igri, to se nije očekivalo. Krenulo je loše po njega, povratnik u reprezentaciju Srbije odmah je napravio break i imao 2:0, ali Ćorić ubacuje u brzinu više, potom u još jednu više i osvaja prvi set sa 6:4.

Ubacio je potom u četvrtu i ubrzo u petu pa osvojio drugi set sa 6:1 protiv mnogo iskusnijeg tenisača, protiv 41. na svijetu. Vozio je u petoj i na otvaranju trećeg seta, napravio break i imao 2:0. Izgledalo je kao da imamo 1:1 nakon prvog dana, kao da je tu priči kraj i kao da je 18-godišnjak sazrio preko noći.

Ali ne ide to tako, nažalost. Iz pete je naglo Borna pao u treću brzinu, puštao je poen za poenom protivniku, koji kao da je proigrao kad se u prepunoj dvorani među iznimno korektnim navijačima pojavio Novak Đoković. Iskusni Troicki nije propustio darove koji su mu ponuđeni. Rijetko bi tko to propustio kad je iza njega 3100 glasnih navijača i protivnik koji čini dvostruke pogreške ničim izazvan, a potom metar od mreže pogađa u nju. Preplašio se iako ga nitko nije strašio. Naravno da je Troicki lako osvojio treći set, još lakše četvrti, a u petom se šetao i nije morao ništa raditi jer je Borna sve promašivao.

Možda je našeg tenisača pogodila neka ozljeda, tražio je stanku u jednom trenutku tijekom trećeg seta, ali teško da je posrijedi tako nešto. Neiskustvo i ništa više – to je odgovor. Nije navikao na ovakav tenis i treba mu dati vremena. Svi bismo voljeli da se uspjeh dogodi preko noći, no za njega treba mnogo raditi. Stoga, ovo će za sve članove reprezentacije biti koristan dvoboj, posebno za Ćorića, koji teško da će ovako nešto ubrzo propustiti.

Na redu su parovi, ali ako dođemo i do pobjede, ne može se očekivati čudo kad znamo da Đoković treba odigrati još jedan meč.

TIJEK SUSRETA UŽIVO:

Viktor Troicki – Borna Ćorić 3:2 (4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:1)

4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:1 >>>> Gotovo je, Troickom je trebala 31 minuta za ovaj set.

4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 5:1 >>>> Meč treba ispratiti do kraja, sigurno i Borna jedva čeka da ovo završi.

4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 3:0 >>>> Teško je gledati ovaj meč jer, iako treba shvatiti ove oscilacije, nije lako. Nevjerojatno da netko igra onako savršeno, a potom promaši udarac za udarcem iako mu je sve na pladnju.

4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 2:0 >>>> Ne propušta Troicki ovu priliku i vodi sa 2:0.

4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 1:0 >>>> Imao je Borna 30:0 na svom servisu i potom izgubio četiri poena u nizu i krenuo u peti set sa zaostatkom. Ali, tako je bilo i u prvom.

4:6, 1:6, 6:3, 6:2 >>>> Viktor Troicki osvojio je set za 40 minuta i slijedi odluka u petom, ali prema prikazanom – Ćorić nema šanse.

4:6, 1:6, 6:3, 5:2 >>>> Borna je izgubio novi servis...

4:6, 1:6, 6:3, 4:2 >>>> Imao je priliku Borna kod 30:30 jer je Troicki pogriješio, ali umjesto da uzme ponuđeno, pogodio je mrežu i omogućio protivniku gem.

4:6, 1:6, 6:3, 3:2 >>>> Raspao se Borna, izgubio je servis bez osvojenog poena.

4:6, 1:6, 6:3, 2:2 >>>> Troicki je bez problema osvojio novi gem i sad je pritisak ponovno na Ćoriću.

4:6, 1:6, 6:3, 1:2 >>>> Spasio je Borna dvije šanse za break Troickog i zato je ovo veliki gem.

4:6, 1:6, 6:3, 1:1 >>>> Borna je napravio dvije pogreške i olakšao Troickom posao na servisu.

4:6, 1:6, 6:3, 0:1 >>>> Nije u četvrtom setu krenulo loše i Borna uvjerljivo osvaja servis i prvi gem.

4:6, 1:6, 6:3 >>>> Bilo je 30:30, ali Ćorić nije uspio i nakon 44 minute igre Troicki osvaja set.

4:6, 1:6, 5:3 >>>> Ćorić je pokazao igru koja mu je donijela prva dva seta i sad mora napasti dok Troicki servira za set.

4:6, 1:6, 5:2 >>>> Ponovno bez izgubljenog poena Troicki dolazi do gema.

4:6, 1:6, 4:2 >>>> Raspala se pomalo Ćorićeva igra i Troicki mu oduzima još jedan servis. Bolna je činjenica da Ćorić nije imao ni poena na svom servisu.

4:6, 1:6, 3:2 >>>> Troicki igra s više samopouzdanja i osvaja svoj servis.

4:6, 1:6, 2:2 >>>> Ćorić je ostao bez servisa, ali dvaput je pogodio u mrežu s udaljenosti od jednog metra i vratio Troickog u život.

4:6, 1:6, 1:2 >>>> Troicki je bolje branio servis, sad će napasti, ali Borna "leti" po terenu i igra odlično.

4:6, 1:6, 0:2 >>>> Napao je Troicki, imao je break i Ćorić je bio na rubu, ali na kraju je uspio spasiti stvar.

4:6, 1:6, 0:1 >>>> Troicki je ponovno posrnuo i Ćorić ima break na samom početku.

4:6, 1:6 >>>> Nije Troicki uspio vratiti nadu, Ćorić je u naletu i osvojio je drugi set za 28 minuta.

4:6, 1:5 >>>> Novi break! Borna vodi sa 5:1 i servirat će za meč.

4:6, 1:4 >>>> Ništa od breaka, naš tenisač igra sve bolje kako meč ide dalje.

4:6, 1:3 >>>> Troicki je napokon osvojio servis i publika mu daje podršku.

4:6, 0:3 >>>> Napao je srbijanski tenisač, vodio 30:15, ali Ćorić se othrvao i osvojio gem.

4:6, 0:2 >>>> Troicki je pogubljen, Ćorić ima break.

4:6, 0:1 >>>> Ćorić kreće odlično i u drugi set, osvojio je servis.

4:6 >>>> Borna Ćorić osvojio je prvi set nakon novog breaka! Trebalo mu je za to 43 minute.

4:5 >>>> Borna ima priliku napasti servis i osvojiti prvi set.

4:4 >>>> Sve je izglednije da će ovaj meč u tie break.

3:4 >>>> Napao je Troicki žestoko, ponovno je bilo 40:40, ali ovaj put Borna je bio pribraniji nego u prvom gemu kad je izgubio servis.

3:3 >>>> Troicki nije dopustio novi break i ovaj set nastavlja se u žestokom ritmu.

2:3 >>>> Pritisnuo je Troicki, ali Borna nije izgubio servis. Sad je u blagoj prednosti.

2:2 >>>> Bio je to dug gem, kao i onaj prvi, a rezime je isti – servis je izgubljen. Ovaj put na štetu Troickog.

2:1 >>>> Ćorić se pribrao i stigao do gema, a sad mora pritisnuti da vrati break.

2:0 >>>> Troicki je brzinski potvrdio break i na Ćoriću je "hvatati" ga.

1:0 >>>> Bio je to maratonski prvi gem i pripao je Troickom, loš početak...