Bayern Barcelona (1)
1/8
23.04.2013.
u 20:27

Bayern je u polufinalu Lige prvaka slavio protiv Barcelone 4:0. Dva gola je zabio Müller, a po jednog Gomez i Robben.

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je Bayern u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka i s 4:0 pregazio Barcelonu. Golove su zabili Muller u 25. i 82., Gomez u 49. te Robben u 73. minuti. Bavarci su sasvim nadigrali Katalonce iako će se gosti sigurno žestoko žaliti na suđenje mađarskog suca Kassaija. Mario Mandžukić nije igrao jer je odrađivao suspenziju zbog žutih kartona.

Heynckes je umjesto Mandže od prve minute gurnuo Gomeza koji je ponovo zabio, dok je Vilanova dao priliku Bartru u obrani što se nije pokazalo najboljom opcijom. Messi je također bio u udarnom sastavu nakon što je par sati prije utakmice dobio nekoliko injekcija. No, Argentinac je odigrao jednu od najlošijih utakmica u posljednje vrijeme.

Bayern je goropadno krenuo u utakmicu, uostalom kao što igra čitavu sezonu. Postavio se čvrsto i tako odgovorio na Barcinu tika-taku. Robben je na početku imao odličnu priliku, pokušao je kasnije i Ribery da bi Müller u 25. minuti uspio matirati Valdesa. Dante je dao loptu za veznjaka Bayerna koji je s nekoliko metara glavom pogodio za 1:0.

Bayern je istom ritmu nastavio i dominirao na Allianz Areni što mu se isplatilo nakon što se krenulo s centra u nastavku. Nakon kornera Müller je vratio loptu za Gomeza, a Mandžina zamjena je pogodila za 2:0. Iako je Gomez bio u sumnjivoj poziciji kod pogotka, suci su procijenili da je sve čisto.

Barcelona je nakon dva primljena gola došla do zraka i nešto pokušavala. Najbolja ilustracija igre Katalonaca je podatak je su prvi udarac u okvir imali tek u 69. minuti kada je Barta tukao u Neuera. Bayern je uspio izdržati napade i 15 minuta prije kraja povesti 3:0. Robben je sjajno prošao i poentirao, ali je Müller prije toga vidno srušio Albu.

Konačnih 4:0 postavio je Müller svojim drugim pogotkom večeras čime je zaradio naslov igrača utakmice. Bila je to fantastična večer Bayerna koji je uspio napraviti nešto što se rijetko viđalo posljednjih godina u nogometu - razbiti Barcelonu. Je li to početak kraja dominacije Katalonaca?