'Real Madrid's Luka Modric (L) fights for the ball with Celta Vigo's Borja Oubina during their Spanish First Division soccer match at Santiago Bernabeu stadium in Madrid October 20, 2012. REUTERS/Su
REUTERS/PIXSELL
10.01.2013.
u 18:31

Cristiano rijetko dolazi u mixed zonu, no ovaj put imali smo sreće i dočekali ga

Dolazak u mixed zonu madridskog Reala za svakog je novinara poseban trenutak. Prilika je to da vidimo velike zvijezde izbliza i uhvatimo pokoju izjavu... Procedura je sljedeća: dva do tri igrača Reala dolaze u taj prostor nakon svake utakmice, a nakon pobjede protiv Celte iz Viga u Kraljevu kupu spustio se najtraženiji član Kraljevskog kluba Cristiano Ronaldo. Pomno sređena frizura, s podosta gela i briljantina, tamnoplava sportska jakna i sivi šal. Novinara nije bilo previše, 30-tak, a imali smo tu sreću, taj trenutak dobrog raspoloženja Cristiana Ronalda da ga zaustavimo i postavimo mu nekoliko pitanja. Kimnuo je glavom, osmjehnuo se. Naravno, odmah smo ga pitali što misli o hrvatskom nogometnom reprezentativcu Luki Modriću. Cristiano je ponovo razvukao blagi osmijeh.

– Luka je vrlo važan član naše obitelji. Morate znati da svatko tko nosi Realov dres to zaslužuje. Modrić je jako dobar igrač i kao takav nam je jako potreban – rekao je Ronaldo.

Ronaldov hat-trick

Hat-trick u mreži Celte u uzvratnoj utakmici Kraljeva kupa u kojoj je Real pobijedio s 4:0 svakako nam je pomogao da CR7 ne projuri raj nas kao kraj većine svjetskih nogometaša i svojih čuvara. Ostali smo kod Modrića, te prokomentirali kako je Luka u 24. minuti bio dodavač za Ronaldov drugi pogodak.

– Bilo je to sjajno dodavanje, hvala mu na toj lopti – rekao je Portugalac, nasmijao se i podigao palac gore.

Na pitanje o medijskim napisima i anketama navijača da Luka nije opravdao transfer, odmahnuo je rukom.

– Ma – bio je njegov komentar.

No, onda se zadržao i rekao nešto zanimljivo:

– Razumijem sve naše navijače, koji očekuju od naše momčadi da svake večeri kada istrči na travnjak bude najbolja i pobijedi. Ljudi zato dolaze da bismo ih mi razveselili. Ali ponekad ne ide sve onako kako bismo željeli, mislim da je to sastavni dio života. Razumijem ankete, ali mi ih je dosta! Navijači nas moraju podržati i prestati s takvim stvarima – rekao je CR7.

Mourinhova je zadnja

Stao je i u obranu trenera Josea Mourinha koji je posljednjim slabijim rezultatima i svojim pregovorima s PSG-om, te odlukom da Iker Casillas završi na klupi razljutio dobar dio navijača. Njega je dio publike izviždao na početku utakmice, a zatim su se zaorili povici "Iker, Iker".

Iker Casillas, kojeg je Mourinho izostavio iz početne momčadi u prethodne dvije utakmice, branio je odlično od prve minute.

– Ljudi nisu zadovoljni nekim odlukama, no on je taj koji odlučuje. I zbog toga ga moramo poštovati – rekao je Ronaldo.

Luka Modrić je, za razliku od prošlotjedne prvenstvene utakmice protiv Real Sociedada u kojoj je igrao posljednje dvije minute, sada startao te opravdao povjerenje. U napadačkoj formaciji 4-2-3-1 igrao je odmah iza napadača Benzeme, a kada bi Ronaldo s lijeve strane ulazio naprijed, a formacija prelazila u 3-5-2, bio je malo ulijevo. U sredini pored njega bio je Özil. Real, koji je morao nadoknaditi poraz od 1:2, krenuo je od samog početka po vodstvo, a Modrić je pokazao visoku dozu agresivnosti. Na samom početku presjekao je jednu loptu iz koje je proizišao opasan napad. Nekoliko minuta kasnije u svom je kaznenom prostoru očistio priliku za Celtu. U 18. minuti je s dvadesetak metara pucao preko vrata, a šest minuta kasnije, iskosa s lijeve strane, visokom loptom proigrao je Ronalda koji je utrčao u kazneni prostor te udarcem iz prve poslao loptu u bliži kut. Ronaldo mu je zatim čestitao na potezu.

Luka dolazi

Uz nekoliko sjajnih driblinga i dodavanja, Modrić je zaključio prvo poluvrijeme bez ijedne pogreške, pokazavši da mu više odgovara igra prema naprijed u kojoj se nalazi iza napadača, a ne u ulozi zadnjeg veznog igrača.

Mourinho je pozvao hrvatskog nogometaša te mu desetak sekundi davao upute uz rub igrališta. Modrić se tada pomaknuo više u sredinu, na poziciju na kojoj je igrao Özil.

Nakon utakmice pomoćni trener Reala Aitor Karanka stao je u obranu trenera Mourinha te pohvalio igru Luke Modrića.

– Modrić je plaćao što nije prošao pripreme poput ostalih igrača. Ne sumnjamo u njegove iznimne kvalitete i zato smo ga i doveli.