Dinamo u finalu, Krstanović zapaprio bivšem šefu Mediću

1/11
17.04.2012.
u 17:55

Nakon susreta umro je delegat Franc Božić (62). Pozlilo mu je, u klupske su prostorije došle tri ekipe Hitne pomoći, ali nije mu bilo spasa...

Nogometaši Dinama slavili su u uzvratnoj utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa protiv Zagreba u Kranjčevićevoj (2:1).

Nakon remija (1:1) u prvoj utakmici Dinamo je opasno visio u uzvratu. Do 78. minute nikako nisu uspjevali probiti čvrsti blok pjesnika, a onda im je to uspjelo dvaput u dvije minute. Baš kako je Zagebov trener Dražen Besek i najavio Dinamo je težio igri i imao loptu više u posjedu. Požrtvovnom i discipliniranom igrom pjesnici su strpljivo čekali svoju priliku.

Ona je došla u 33. minuti kada je Besart Abdurahimi sjajno uposlio Lovru Medića u središtu šesnaesterca. Zagrebov napadač sjajno je smirio loptu i neometano pospremio za Zagrebovo vodstvo. A jedan od najvećih razloga zašto je Zagreb na poluvrijeme otišao s pogotkom prednosti bio je Zagrebov vratar Igor Vidaković koji je dvaput sjajno obranio pokušaje Jakuba Sylvestra.

Najprije je u trećoj minuti obranio njegov oštar udarac s desetak metara, a u 40. je minuti čudesnom reakcijom s pet metara skinuo još jedan Sylvestreov udarac. U drugom dijelu gledatelji su vidjeli sličan odnosn snaga kao i u prvom. Dinamo je pokušavao igrati, no svi njihovi napadi razbijali su se na dvadesetak metara od Zagrebova gola. A kada bi neka lopta i prošla pjesnici su sve blokirali fanatičnim pristupom. I baš kao i u prvom dijelu uglavnom su prijetili iz kontranapada.

Sudac Bebek u 70. je minuti nakratko prekinuo susret zbog jedne baklje koja je ubačena u teren s tribine na kojoj su bili Dinamovi navijači. A modri su izjednačili u 78. minuti kada su Krstanović i Leko odigrali dupli pas, a potonji je elegantno prebacio Vidakovića. A samo dvije minute kasnije Krstanović se sjajno snašao u šesnestercu i pogodio za 2:1. Bivši pjesnik presudio je svojima i priča je bila završena.

- Dinamo je prekvalitetan da ne bi iskoristio šansu koju smo mu pružili. Nismo izdržali, a ključ je bio što nismo zabili za 2:0 - rekao je Zagrebov trener Dražen besek, a Ante Čačić bio je ushićen:

- Uzbuđen sam, hvala igračima što su mi poklonili prvi finale nakon toliko godina koliko se bavim ovim poslom! Osobito mi je drago što se to dogodilo u Kranjčevićevoj, gdje sam prvi put u životu vidio loptu.

(polufinale Kupa Hrvatske, uzvratna utakmica, prva 1:1)

Tijek susreta:

Igraju se četiri minute sudačke nadoknade

1:2 DINAMO VODI! Po drugi put su plavi prošli kroz sredinu, Badelj je u 80. minuti asistirao Krstanoviću koji je odgodio udarac, a onda mirno poentirao

Pucat će se jedanaesterci ostane li ovako do kraja.

1:1 IZJEDNAČENJE Zabio je Leko! Dinamo je u 78. minuti stigao do izjednačenja, Krstanović je loptu proslijedio do Leke koji je lijepo utrčao i mirno podignuo loptu preko Vidakovića

Susret je nastavljen

71. minuta - prekid zbog baklji BBB-a, jedna je doletjela na teren, čini se da je malo opekla Vrsaljka po leđima

52. minuta - Sammir je pucao s 20 metara iz slobodnog udarca, prebacio je živi zid, ali je Vidaković uspio obraniti

48. minuta - Badelj je imao veliku priliku, no njegov udarac završio je s vanjske strane vratnice

Kraj prvog poluvremena

41. minuta - Leko je pogodio prečku, odbijena lopta došla je Sylvestra, no njegov udarac s metra brani Vidaković

1:0 ZA ZAGREB! Abdurahimi je u 33. minuti ubacio s desne strane, lopta je preletjela stopere Dinama, došla do Medića koji ju je smirio i matirao Kelavu

32. minuta - Krstanović je bio u prilici, no dao si je predugu loptu pa je Vidaković blokirao njegov pokušaj

30. minuta - nakon prvih pola sata Zagreb i dalje ima rezultat koji ga vodi u finale kupa, Dinamo je bolji, ali ne i konkretan.Dobar ritam utakmice s početka pao je

16. minuta - zaprijetio je prvi put i Zagreb, Štrok je pucao s 20 metara, no Kelava je obranio

2. minuta - velika prilika za Dinamo, Sylvestr je ostao sam na šest metara, no njegov je udarac Vidaković obranio

Zagreb Stadion u Kranjčevićevoj. Vrijeme prohladno. Gledatelja 2.000. Sudac Ivan Bebek (Rijeka)

Zagreb: Vidaković 7.5, Pelaić 6, Oršulić 6, Pavlović 6, Štiglec 6, Zadro 6, Abdurahimi 6.5, Trebotić 6.5, Štrok 6,5 (od 54. Šovšić 6), Jurendić 6 (od 69. Dedić 6), Medić 7 (od 75. Mitrović-). Trener Dražen Besek

Dinamo: Kelava 6, Vrsaljko 6, Vida 5, Tonel 5.5 (od 46. Alispahić 6.5), Pivarić 6, Leko 7, Badelj 6.5, Sylvestr 5, Sammir 6 (od 81. Pokrivač), Kovačić 6 (od 61. Tomečak 6.5), Krstanović 7.5. Trener Ante Čačić

Igrač utakmice: Ivan Krstanović