Partizan na San Siru 'pao' u 88. minuti, Livaju zamijenio Zanetti

Marko Livaja
AFP
25.10.2012.
u 20:53

Lovren je odigrao cijeli susret u pobjedi Lyona protiv Athletic Bilbaoa, a Pranjić 58. minuta u pobjedi Sportinga protiv Genka

Odigrane su utakmice trećeg kola Europske lige. Prošle su uz pobjede favorita, no neki od njih mučili su se do posljednjih minuta. Milanski Inter do tri boda protiv Partizana došao je u 88. minuti. Utakmica na San Siru nije prošla u dominaciji domaćina već su gosti iz Beograda bili jednako opasni, no u posljednjim trenucima Palacios je dobro namjestio glavu i donio slavlje. Marko Livaja započeo je utakmicu i odigrao do 52. minute kada mijenja Javier Zanetti.

Danijel Pranjić odigrao je 58. minuta za Sporting u 2:1 gostujućoj pobjedi protiv Genka. I Portugalci su isto kao i talijanska momčad, do pobjede došli u 88. minuti pogotkom Barda, nakon što je od 25. stajalo 1:1.

Lyon je kod kuće pobijedio Athletic Bilbao sa 2:1, a pobjednički pogodak postigao je Briand u 85. minuti. Ranije je strijelac bio Lopez u 54., a gosti su preko Gomeza izjendačili u 78. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret.

U uvjerljivoj 3:1 pobjedi Dnipra nad Napolijem igrala su oba naša reprezentativca. Ivan Strinić svih 90 minuta dok je Nikola Kalinić ušao u 58. Pred kraj susreta izveo je sjajnu solo akciju, došao pred peterac, a onda se spetljao i upropastio dobru šansu.

Skupina A: Liverpool - Anži 1:0, Young Boys - Udinese 3:1. Poredak: Liverpool 6, Anži i Udinese po 4, Young Boys 3.

Skupina B: Atletico Madrid - Academica 2:1, Hapoel TA - Plzenj 1:2. Poredak: Atletico 9, Plzenj 6, Academica i Hapoel po 1.

Skupina C: AEL - Fenerbahce 0:1, Borussia (M) - Marseille 2:0. Poredak: Fenerbahce 7, Marseille i Borussia po 4, AEL 1.

Skupina D: Maritimo - Bordeaux 1:1, Newcastle - Club Brugge 1:0. Poredak: Newcastle 7, Bordeaux 4, Club Brugge 3, Maritimo 2.

Skupina E: Steaua - Molde 2:0, Stuttgart - Kopenhagen 0:0. Poredak: Steaua 7, Kopenhagen 4, Molde 3, Stuttgart 2.

Skupina F: Dnipro (Strinić 90, Kalinić od 58.) - Napoli 3:1, PSV - AIK Stockholm (Turina 90, žuti k.)1:1. Poredak: Dnipro 9, PSV 4, Napoli 3, AIK 1.

Skupina G: Genk - Sporting (Pranjić do 58.) 2:1, Videoton - Basel 2:1: Poredak: Genk 7, Videoton 6, Basel 2, Sporting 1.

Skupina H: Rubin - Nefči 1:0, Inter (Livaja do 52.) - Partizan 1:0. Poredak: Inter i Rubin po 7, Nefči i Partizan po 1.

Skupina I: Lyon (Lovren 90) - Athletic Bilbao 2:1, Sparta (M. Pamić 90) - IK Shmona 3:1. Poredak: Lyon 9, Sparta 6, Shmona i Athletic po 1.

Skupina J: Maribor (Mezga do 73., asistencija, žuti k., Lesjak pričuva) - Tottenham 1:1, Panathinaikos - Lazio 1:1. Poredak: Lazio 5, Maribor 4, Tottenham 3, Panathinaikos 2.

Skupina K: Rapid (Beč) - Bayer 0:4, Rosenborg - Metalist (H) 1:2. Poredak: Bayer i Metalist po 7, Rosenborg 3, Rapid 0.

Skupina L: Helsingborg - Hannover 1:2, Levante - Twente 3:0. Poredak: Hannover 7, Levante 6, Twente 2, Helsingborg 1.