Mandžukiću deset minuta u remiju (1:1) kod Bayera

'Mario Mandzukic of FC Bayern Munich jumps for the ball during their German first division Bundesliga soccer match against Hanover 96 in Munich September 14, 2013.  REUTERS/Michael Dalder (GERMANY - T
Reuters/Pixsell
Autori: ab, av/VLM
05.10.2013.
u 20:44

U desetak odigranih minuta hrvatski napadač nije imao pravu šansu pred golom Bayera

Mario Mandžukić dobio je tek deset posljednjih minuta u remiju Bayerna kod Bayera iz Leverkusena (1:1). Povela je Guardiolina momčad u 29. minuti preko Kroosa koiji zabija na asistenciju Riberyja, a domaći su izjednačili već u 31. minuti preko Sama.

Bayern je bio bolja momčad cijelu utakmicu koju je Guardiola odlučio započeti s Müllerom kao lažnom špicom što je Nijemac dobro odigrao. Činilo se kao da je bio jedanaesterac na njemu u prvom poluvremenu kada je bio povlačen za dres, no sudac nije reagirao. U prvih 11 bio je i Shaqiri koji je promašio jednu sjajnu priliku.

S druge strane, kapetan Emir Spahić odradio je sjajan posao u obrani Bayera.

Probao je španjolski strateg u nastavku izmjenama doći do novog pogotka i pobjede, pa je umjesto Shaqirija ušao Robben u 71. minuti, umjesto Müllera Mandžukić u 80 te Götze umjesto Kroosa pet minuta prije kraja no promjene rezultata nije bilo iako je bilo nekoliko dobrih pokušaja...

Poredak: 1. Bayern 20, 2. Borussia D. 19, 3. Bayer 19, 4. Borussia M 13, 5. Hannover 13, 6. Hertha 12, 7. Stuttgart 11, 8. Schalke 11, 9. Werder 11, 10. Hoffenheim 10...