Rukomet (1)
1/16
29.07.2012.
u 13:44

Hrvatska je pobijedila Južnu Koreju 31:21 u svom prvom nastupu na OI. Imali su i +15 razlike. Čupić je zabio 8 golova.

Prvi pogodak zabili su naši nakon tri minute, strijelac je bio Domagoj Duvnjak no Koreanci su odmah vratili.

Držali su se Koreanci do sedme minute, do 2:2, ali je onda Čupić s dva gola odve naše na plus dva.

Vori je na polovici prvog dijela zabio iz sedmerca za tri razlike, a zatim Vuković i Štrlek slomili otpor i otišli na plus pet razlike, 8:3.

Alilović je odlično branio u prvom dijelu, na odmor su našli otišli sa šest golova prednosti, prolazile su im brze kontre, sve je funkcioniralo kako treba.

Nastavak je bio očekivan, brzo su preko Štrleka i Kopljara otišli na devet razlike, a zatim i na čak 14.

Deset minuta prije kraja bilo je impresivnih 29:15 zahvaljujući raspucanim Čupiću (8), Duvnjaku (5) i Štrleku (4), no do kraja im je pala koncentracija pa su završili sa +10.

U utorak igraju sa Srbijom od 16:15 sati.

- S ovakvom obranom meni je lako, mogli smo ih dobiti i 20 razlike! - kazao je vratar Alilović nakon susreta.

- Brzo smo riješili njihovu obramu 3-3 jer smo se dugo pripremali za to. No, nema ezuforije, iduća je Srbija,  idemo utakmicu po utakmicu - dodao je Lacković.

Izbornik Slavko Goluža bio je zadovoljan:

- Igramo smo sto posto od prve minute. Drugačije i ne znamo. ovo je pravi recept kako igrati: čvrta obrana i puno trke.

Španjolska je u prvom kolu svladala Srbiju 26:21. Iako su Srbi vodili, na poluvremenu je bilo 14:10, primili su 16 golova, a zabili tek sedam golova.

LONDON - Dvorana Coper box. Gledatelja 6000. Suci: Marina i Minore (Argentina)

HRVATSKA: Losert (četiri obrane), Alilović (14 obrana), Balić 1, Duvnjak 5, Lacković 4, Kopljar 1, Vori 3, Gojun 2, Horvat, Vuković 1, Buntić, Štrlek 4, Čupić 8 (3), Ninčević 2

JUŽNA KOREJA: C. Lee (sedam obrana), Park (deset obrana), K. Jeong 5, K. Park 2, Jung 3, J. Park 2, Lim, J. Lee 1, Yu 3, H. Jeong 3, Paek, Ko 1, Eom 3 (1), Yoon 1

Sedmerci: Hrvatska 4 (3), Južna Koreja 1 (1)

Isključenja: Hrvatska 8, Južna Koreja 12 minuta