Ivica osvojio 12. mjesto i pobjegao Svindalu 115 bodova

AFP
15.01.2011.
u 12:36

- Odlično se osjećam i spremno ću stati nasuprot svih tih odmornih slalomaša - kazao je Ivica.

Ivica Kostelić završio je spust u Wengenu na vrlo dobrom 12. mjestu, dan nakon što je slavio u superkombinaciji čime se dodatno učvrstio na vodećoj poziciji u Svjetskom kupu. Akselu Lundu Svindalu, glavnom konkurentu za Veliki kristalni globus, sada bježi 115 bodova.

Niz poznatu stazu Ivek je kreno drugi, na tu poziciju i doskijao, a do kraja utrke pao na 12. mjesto sa 1.87 sekundi zaostatka za pobjednikom Austrijancem Klausom Kroellom.

– U prvom dijelu staze vozio sam jako dobro, a onda sam dva puta pogriješio, pa sam izgubio na brzini. No, nisam nezadovoljan. Odlično se osjećam i spremno ću stati nasuprot svih tih odmornih slalomaša – najavio je Ivica i nedjeljnu utrku.

Zbog toplog vremena na ionako zahtjevnoj wengenskoj stazi, došlo je do otapanja snijega pa su skijaši s visokim startnim brojevima imali problema. A, iako je startao četvrti, Šveđanin Patrick Jaerbyn nije se dobro proveo. Doživio je naoko težak pad, no zasad se čini kako će proći bez većih posljedica. Još lošije sreće bio je Nijemac Stefan Keppler koji se navodno teže ozlijedio.