Hrvatska vs Francuska (1)
1/6
10.08.2012.
u 20:48

U 21.30 počet će polufinalni dvoboj olimpijskog turnira u rukometu između Hrvatske i Francuske

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Francuske 25:22. Naši su jako loše krenuli u utakmicu, zahvaljujući pet početnih obrana Omeyera, Francuzi su u 4. minuti poveli 3:0. Naši su stigli na 6:4 u 13. minuti, no vrlo brzo opet je bilo 9:5.

– Smirite se, čemu panika. Koga se bojite? Ma nije Karabatić uopće opasan. Igrajte široko, jedan na jedan bespotrebno trošite snagu – grmio je Goluža u time-outu.

Nije pomoglo deranje

Koliko je Omeyer zaključao francuska vrata najbolje pokazuje da je u 20. minuti, kod rezultata 9:6, imao 11 obrana, a naš Alilović samo jednu! Zato je Goluža u tim trenucima na gol uveo Loserta.

Do kraja poluvremena naši su ipak uhvatili ritam, te na odmor otišli sa podnošljivih dva gola zaostataka (10:12).

Inače, Goluža je uoči jučerašnje utakmice napravio promjenu u momčadi, umjesto Ninčevića ubacio je Bičanića. No, Bičanić baš i nije opravdao povjerenje. A koliko je loše igrala naša cijela vanjska linija pokazuje da je Blaženko Lacković svoj prvi gol zabio tek u 39. minuti.

Naši su početkom poluvremena smanjili na 13:14, no Francuzi su se s četiri uzastopna pogotka odlijepili na plus pet (18:13).

– Dečki, što vam je, jedino Accambraya uopće gleda prema našem golu, a jedino vi ne shvaćate da će pucati baš on – derao se Goluža, no nije pomoglo.

Uzvratili za Beograd

Nadu su naši vratili smanjenjem na 16:18, no onda su Francuzi opet pobjegli na 21:17. I takvu prednost nažalost održavali do kraja utakmice, za pobjedu 25:22.

Francuska nam je tako uzvratila za poraz 22:29 na Euru u Beogradu prošle godine, a ulaskom u finale dobili su šansu da postanu prva reprezentacija koja je obranila naslov olimpijskog pobjednika.

Kod Francuza su najbolji bili Narcisse, Honrabia i Abalo sa po četiri pogotka, ali treba istaknuti i Omeyera koji je skupio 19 obrana. Kod naših Horvat je postigao šest pogodaka, a Lacković četiri.

U nedjelju Hrvatska protiv Mađarskeigra za brončanu medalju.

Tijek susreta uživo od 21.30 pratite na našem portalu

60' Gotovo je, Francuska je pobijedila

59' Honrubia zabija novi gol, Francuska će igrati u finalu.

58' Lacković puca, ali Omeyer upisuje svoju 19 obranu!

57' Bičanić zabija za 23:20, ali Sorhaindo postavlja 24:20.

56' Honrubia vraća na četiri razlike za Francusku

54' Fernandez zabija, uzvraća Lacković - 22:19.

53' Narcisse je zabio za 21:17. U protinapadu Balić smanjuje na 21:18.

52' Francuzi su zvali minutu odmora. Losert brani, u kontru ide Horvat, ali opet brani Omeyer.

51' Omeyer brani udarac Lackovića, ali i Narcisse promašuje gol. Nemamo sreće, Buntić pogađa gredu

49' Lacković se probudio, treći njegov pogodak, 19:17 vodi Francuska. Narcisse ponovno vraća na tri razlike

48' Barachet je zabio za 19:16.

47' Francuzi su izgubili loptu, a Horva je lobom prevario Omeyera. Smanjili smo na 18:16.

46' Hrvatska ima igrača više, Lacković smanjuje na 18:15.

44' Ušao je opet Balić i asistirao Bičaniću za 18:14. Na drugoj strani opet odlična obrana Loserta.

43' Hrvatska se raspada! Francuzi imaju seriju 4:0, vode 18:13.

42' Omeyer brani Buntiću, Narcisse zabija za 17:13. Buntić opet puna, no opet brani Omeyer

40' Nevjerojatno, Accambray zabija novi pogodak, svoj treći uzastopno. Lacković je napravio prekršaj u napadu, a Honrubia zabija za 16:13. Minutu odmora zvao je Slavko Goluža

39' Accambray zabija svoj novi pogodak, vraća na dva razlike za Francusku. Lacković napokon zabija svoj prvi pogodak na utakmici. 14:13

37'  Accambray zabija za 13:11. Buntić radi korake, Francuzi idu u čistu kontru, ali fantastično brani Losert. U protunapadu Buntić zabija za 13:12.

36' Imali smo priliku za izjednačenje, ali nismo zabili. Francuska šest minuta u drugom dijelu bez pogotka

33' Nova obrana Loserta, Štrlek u kontri zabija za 12:11.

31' Počelo je drugo poluvrijeme, Francuzi su imali napad, ali Losert je obranio.

30' Štrlek zabija deset sekundi prije kraja prvog dijela i smanjuje na 12:10. Gotovo je prvo poluvrijeme, Francuska vodi, a Omeyer već sada ima nevjerojatnih 13 obrana.

29' I Losert je odličan večeras, nova njegova obrana. Baliću ispada lopta, a Honrubia vraća na tri razlike - 12:9

28' Duvnjak puca, ali ponovno se ispriječio fantastični Omeyer

27' Hrvatska je imala napad za izjednačenje, ali promašili smo. U kontri Abalo zabija za 11:9.

25' Balić krade loptu i daje u kontru za Horvata koji smanjuje na 10:9.

24' Abalo je zabio za 10:8, i zaradio isključenje Štrleka. S igračem manje Balić odlično proigrava Voorija koji je iznudio sedmerac, ali Horvat pogađa gredu.

23' Losert je ušao umjesto Alilovića i već ima dvije obrane. Balić je napokon ušao u napad i odmah zabio za 9:8.

22' Horvat jedini ima hrabrosti, četvrti njegov pogodak, 9:7

21' Narcisse je zabio za 9:6

20' Vuković je smanjio na 8:6. Francuska je zvala minutu odmora.

19' Duvnjak odlično prolazi, ali Omeyer opet brani. Nevjerojatno!

17' Hrvatska ima igrača manje, Sorhaindo odmah zabija za 8:5.

16' Horvat se raspucao, postiže svoj treći pogodak na utakmici i smanjuje na 7:5.

15' Karabatić zabija za 7:4,  Bičanić s druge strane puca, ali Omeyer brani.

13' Zabija Abalo za Francusku, ali uzvraća Štrlek, 6:4 vodi Francuska.

12' Horvat zabija još jedan pogodak, Hrvatska je smanjila na 5:3.

11' Omeyer brani i sedmerac Čupiću, ali Čupić hvata loptu  i Francuzi rade novi sedmerac. Horvat je siguran - 5:2

10' Karabatić zabija, Francuska ima 5:1. Hrvatska je u prvih deset minuta zabila samo jedan pogodak.

9' Odlično izigrana akcija za Vorija koji ima čisti zicer, ali Omeyer opet brani

7' Guigou zabija iz sedmerca - 4:1 za Francusku

6' Hrvatska ne može postići pogodak, promašio je i Lacković. Napokon! Gojun je hrabro povukao i zabio za 3:1.

4' Kakav početak Omeyera i Francuske! Omeyer je skupio već četvrtu obranu, a Karabatić postiže pogodak za 3:0. Goluža je zvao minutu odmora.

3' Kopljar je pucao, a Omeyer već ima tri obrane. Srećom, Francuzi griježe, ali ni Čupić ne zabija iz čiste situacije.

2' Francuska je povela, Guigou je zabio. Na drugoj stani Omeyer brani još jednom, a iz kontre Abalo zabija za 2:0.

1' Počela je utakmica, prvi napad ima Hrvatska. Lackovićev udarac brani Omeyer.