AFP
29.05.2010.
u 18:57

Dosadašnji dio subotnjeg programa u Roland Garrosu ponudio je dva velika iznenađenja u muškom dijelu u susretima 3. kola.

Jedno od njih priredio je 29-godišnji ljevoruki Austrijanac Jürgen Melzer, postavljen za 22. nositelja. Melzer je u 3. kolu pobijedio 9. nositelja, Španjolca Davida Ferrera, i to u tri seta, 6:4, 6:0, 7:6(1). Bila je to prva Melzerova pobjeda u četvrtom dvoboju protiv Ferrera, a trećem koji su odigrali na zemlji. Iznenađenje je tim veće ako se zna da je Ferrer uoči ovog meča imao 29 pobjeda i samo pet poraza na zemljanoj podlozi.

Melzer će u osmini finala igrati protiv Rusa Teimuraza Gabašvilija. U tom dijelu ždrijeba očekivao se dvoboj Ferrera i Amerikanca Andyja Roddicka, a igrat će Melzer i Gabašvili, koji je ranije šestog nositelja Andyja Roddicka porazio bez izgubljenog seta, 6:4, 6:4, 6:2.

Srbin Novak Đoković, postavljen za trećeg nositelja, nije imao većih poteškoća protiv 31. nositelja, Rumunja Victora Hanescua, iako je izgubio drugi set. Đoković je pobijedio 6:3, 3:6, 6:3, 6:2. Hanescu je u četvrtom setu poveo s 2:0, ali do kraja meča više nije osvojio niti jedan gem.

Uz Brazilca Thomaza Belluccija, pobjednika nad našim Ivanom Ljubičićem 7:6(4), 6:2, 6:4, mjesto u osmini finala izborio je i Španjolac Nicolas Almagro, svladavši Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova bez izgubljenog seta.

Nakon što je Amerikanka Serena Williams, prva svjetska tenisačica, za pobjedu protiv Ruskinje Anastasije Pavljučenkove morala igrati tri seta, saznala je da će joj protivnica za četvrtfinale biti Izraelka Shahar Peer, koja je sa 7:6(7), 6:2 izbacila posljednju domaću uzdanicu u ženskom dijelu turnira, Marion Bartoli. Kažemo, posljednju, jer je prije toga Ruskinja Nadia Petrova dobila nastavak prekinutog meča u petak protiv Francuskinje iranskog porijekla Aravane Rezai 10:8 u petom setu. Dvoboj je u petak bio prekinut zbog mraka kod rezultata 7:7 u petom setu.

Petrova će u osmini finala igrati protiv druge nositeljice, Amerikanke Venus Williams.