Čilić: Troicki je samo čekao moje greške, mogao sam slaviti 3:0

Marin Čilić (1)
Reuters/Pixsell
31.05.2013.
u 16:49

Čilić nije uspio izjednačiti svoj najveći uspjeh na RG-u, iz 2009. i 2010. kada je bio u 4. kolu

Marin Čilić izgubio je u 3. kolu Roland Garrosa od Srbina Viktora Troickog s 6:7 (12), 4:6, 5:7. Najboljem hrvatskom tenisaču ovo je bio treći uzastopni poraz od Troickog, nakon što je u prvih pet dvoboja bio bolji. Najveću šansu Čilić je propustio u prvom setu, kada je servirao kod rezultata 5:4, dok je u tie breaku Međugorac propustio dvije set lopte.U drugom setu Troicki je do breaka došao u trećem gemu i održao ga do kraja. Posao je  završio u trećem setu slavivši sa 7:5. Za Čilićev poraz najviše su krive brojne neprisiljene pogreške, imao ih je čak 56, nasuprot Srbinovih 36. - Izgubio sam u tri seta, prema rezultatu lagano, ali prava istina je da sam mogao pobijediti s 3:0 u setovima. Imao sam puno puta 0:30,
break-lopte...

- U drugom setu posebno, ali nedostajala je ta jedna lopta.
Osjećao sam da sam blizu, ali svaki put bih donosio krivu odluku i
pravio krivi potez - rekao je Čilić.

Također, presudna je bila i slaba realizacija break lopti, Marin ih je iskoristio samo dvije od devet, Troicki četiri od 10.

- Troicki je shvatio da može samo držati lopticu u igri i čekati moju pogrešku. Nisam uspio izaći iz tog svog oblaka, nastavljao sam s istom igrom osjećajući da sam blizu - dodao je Čilić.

Hrvatica Mirjana Lučić Baroni i Srpkinja Jelena Janković u 2. kolu parova sa 7:5, 6:3 bile su bolje od Francuskinja Beltrame i Thorpe, te se plasirale u osminu finala.

Rezultati, muški, 2. kolo: Nadal (3) - Kližan 4:6, 6:3, 6:3, 6:3; Tipsarević - Verdasco 7:6 (3), 6:1, 3:6; 5:7, 8:6; Gasquet - Przysiezny 6:3, 6:3, 6:0. kolo: Čilić (10) - Troicki 6:7, 4:6, 5:7; Ferrer (4) - Lopez 6:1, 7:5, 6:4; Federer (2) - Benneteau 6:3, 6:4, 7:5, Robredo (32) - Monfils 2:6, 6:7 (5), 6:2, 7:6 (3), 6:2; Tsonga (6) - Chardy 6:1, 6:2, 7:5.

Rezultati, žene: 2.kolo: Šarapova (2) - Bouchard 6:2, 6:4, Bartoli (13) - Duque-Marino 7:6 (5), 7:5, 3. kolo: S. Williams (1) - Cirstea 6:0, 6:2.