Hrvatska Island
1/15
25.01.2010.
u 15:33

Nakon uspješno odrađenoga prvog kruga u kojem su upisali tri pobjede, hrvatski rukometaši krenuli su u borbu za mjesta koja jamče borbu za medalje.

Prvi protivnik na tom putu izabranicima Line Červara bila je reprezentacija Islanda, koja je u drugi krug prenijela tri boda. Nakon vrlo neizvjesne završnice Hrvatska i Island podijelili su bodove i odigrali 26:26.

U posljednjoj utakmici prvog kruga u momčad Hrvatske vratio se Blaženko Lacković, a od prve utakmice drugog kruga jači smo i za Tončija Valčića. U Valčićevu korist Červar se u drugom krugu odlučio odreći usluga Damira Bičanića.

S Islandom smo na velikim natjecanjima igrali dva puta i slavili u oba susreta, ali teško. Prvi put smo igrali na Olimpijskim igrama u Ateni 2004. godine, a drugi put prije četiri godine na Europskom prvenstvu u Švicarskoj.

Hrvatska - Island 26:26

Tijek susreta:

Kraj susreta Imali smo priliku za pobjedu i posljednji napad, ali udarac Tončija Valčića obranio je vratar Islanda.

59' U ludoj završnici Duvnjak i Valčić zabili su za Hrvatsku, ali Islanđani ne popuštaju i rezultat je 26:26.

58' Duvnjak zabio za prvo vodstvo Hrvatske 24:23, ali Atlansson vrlo brzo vraća izjednačenje.

55' Tonči Valčić donosi izjednačenje Hrvatskoj nakon puno vremena.

54' Na terenu je pet naših nasuprot četvorici Islanđana i uspjeli smo smanjiti preko Islanđana na 23:22.

53' Čupić sa sedam metara vraća na minus jedan, ali Steffansson sa sedmim pogotkom vraća na plus dva.

52' Zbog trećeg isključenja crveni karton dobio je Buntić, a Gudjohnsson je pogodio za 22:20.

51' Prvo je smanjio Buntić na minus dva, a onda je Zrnić iz protunapada za samo minus jedan (20:21).

49' Uz loš rezultat, stigla je i vijest da je Lacković obnovio ozljedu ruke i sigurno neće ulaziti do kraja utakmice.

48' Svoj prvijenac na turniru zabio je i Musa za 18:21.

47' Nova mini kriza u Hrvatskoj i Islanđani 12 minuta prije kraja imaju plus četiri 21:17.

45' Valčić je zabio svoj prvi pogodak na turniru i smanjio na 19:17.

44' Nakon muke od pet minuta bez pogodaka s krila je pogodio Zrnić, ali Atlansson vrlo brzo vraća na 19:16.

39' Čupić zabio sa sedam metara na minus tri.

38' Gudjohnsson je svojim šestim pogotkom donio plus četiri Islandu.

36' Nakon odličnog početka, počeli smo ponovno spavati i Island je ponovno na plus tri (17:14).

34' Razigrao se Buntić i sa svojim drugim pogotkom donio samo minus jedan (14:15).

33' Nakon odlične obrane za minus dva zabio je Buntić.

32' Puno boljom obranom krenuli smo u nastavak i samo tako možemo do nove pobjede.

Kraj poluvremena U posljednjoj sekundi izravnim udarcem s devet metara zabio je Igor Vori i smanjio na 15:12. U nastavku treba popraviti obranu i samo tako možemo do nova dva boda.

29' I kad obrani Mirko Alilović, lopta se odbija Islanđanima. Gunnarsson je iskoristio "odbijanac" i pogodio za 15:11.

28' Čupić je sa sedam metara smanjio na 11:14.

25' Nakon novog pogotka Islanđana, opet je proigrala kombinacija Balić - Vori i smanjili smo na 10:13. Ali vrlo brzo Palmarsson je vratio na plus četiri (14:10).

24' Ivano Balić odlično je asistirao Voriju i smanjili smo na minus tri.

24' Vuković je izgubio loptu u napadu, a Pettersson iz protunapada pogodio za plus četiri (12:8)

23' Prvi put imamo minus tri, zabio je Palmarsson, a Červar je odlučio zamijeniti Valčića Vukovićem u napadu.

21' Na minus jedan vratio je Ivano Balić, ali Steffansson je svojom specijalnošću, pogotkom "od ispod" opet vratio na plus dva 10:8.

19' Do prvog pogotka na utakmici došao je Manuel Štrlek, odličnom fintom iz mrtvog kuta i sada je 7:9.

18' Novi isključeni igrač u hrvatskim redovima je Denis Buntić, a Islanđani to koriste i idu na plus dva 8:6.

16' Island je uspio s igračem više doći do novog vodstva, ali čim smo kompletni, zabio je Balić za izjednačenje 6:6.

13' Ostali smo s igračem manje i Island je to odmah iskoristio za novo izjednačenje 5:5. U napadu smo izvukli vratara, ali nismo uspjeli pogoditi za novo vodstvo.

12' Marko Kopljar zabio je i drugi put na utakmici i Hrvatska prvi put vodi sa 5:4.

11' Ivano Balić nastavlja odličnim igrama na prvenstvu i zabija za 4:4.

10' Steffanson donosi novo vodstvo Islandu za 4:3.

9' Do prvog gola na prvenstvu za novo izjednačenje Hrvatske za 3:3 zabio je Kopljar.

8' I drugi sedmerac za nas izveo je Čupić, ovog puta bio je precizan za 2:2.

7' Za razliku od nas Gudjohnsson je precizan sa sedam metara.

5' Ivano Balić odlično je prošao jedan na jedan i izborio sedmerac, ali Čupić nije bio uspješan.

3' Steffanson je otvorio seriju pogodaka i donio Islandu vodstvo 1:0. Ali nismo dugo čekali na odgovor Hrvatske. Izjednačio je Čupić na 1:1.

1' Hrvatska je krenula u sastavu Alilović, Štrlek, Čupić, Valčić, Balić, Kopljar.

Hrvatska: Alilović, Čarapina, Štrlek, Mataija, Čupić, Zrnić, Vori, Duvnjak, Lacković, Valčić, Balić, Vuković, Kopljar, Buntić, Gojun, Musa
Izbornik: Lino Červar

Island: Gustavsson, H. Gudmunsson,, Petterson, Sigurdsson, Gunnarson, Stefansson, Gudjohnsson, Atlason, Svavarsson, Geirsson, Palmarsson, Ingumundarson, Hallgrimsson, Asgeirsson, O. Gudmunsson
Izbornik: Gudmundur Gudmunsson.