Sanja Jovanović
AFP
11.12.2009.
u 17:40

Ante Cvitković je na 50 metara leđno dva puta rušio hrvatski rekord i u finalu bio deseti. Mario Todorović bio je šesti na 100 metara dupin

Nakon dva finala u četvrtak (Draganja je osvojio srebro na 50 m slobodno, a štafeta na 4x50 m mješovito bila je sedma), jučer su naši plivači nastupili u još četiri finala na Europskom prvenstvu u 25-metarskom plivalištu u Istanbulu.

Već u prvom finalu, na 100 metara leđno, Sanja Jovanović je s rezultatom 56.93 (njezin hrvatski rekord je 56.87) došla do srebrne medalje. U upola kraćoj disciplini kod plivača Ante Cvitković je jučer dva puta rušio hrvatski rekord (23.93 u kvalifikacijama, 23.69 u polufinalu).

Cvitković je u finalu otplivao utrku u vremenu 23.91, za sekundu i 15 stotinki sporije od osvajača zlatne medfalje, Rusa Stanislava Doneca, koji je s vremenom 22.76 srušio europski rekord. Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojio je Nijemac Thomas Rupprath (22.85), a treći je bio Španjolac Aschwin Wildeboer Faber (23.07).

Na 100 metara dupinovim načinom imali smo dvojicu plivača u završnici. Mario Todorović osvojio je šesto mjesto s rezultatom 50.34, što je bilo slabije nego u polufinalu (50.29), dok je Dominik Straga ostao straga i s vremenom 50.91 osvojio posljednje, deseto mjesto.

Na 100 metara slobodno (Draganja nije nastupio) Mario Delač je bio 13. s rezultatom 48.06. (af)