Jakov Fak
AFP
13.03.2010.
u 16:21

Hrvatski biatlonac Jakov Fak zauzeo je u sprinterskoj utrci Svjetskog kupa na deset kilometara u finskom Kontiolahtiju 36. mjesto osvojivši time pet bodova.

Za pobjednikom, Rusom Ivanom Čerezovim (24:42.4), zaostao je minutu, 18 sekundi i osam desetinki. Odradio je ukupno dva kaznena kruga promašivši po jedan hitac u svakoj seriji gađanja. S navedenim će zaostatkom sutra (nedjelja) krenuti u start dohvatne utrke na 12.5 kilometara.

Drugo mjesto u subotu je zauzeo Norvežanin Emil Hegle Svedsen, osvajač dviju zlatnih i jedne srebrne medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru.

Bilo mu je to dovoljno za preuzimanje vodstva u ukupnom poretku Svjetskog kupa šest natjecanja prije kraja sezone, kao i vodstva u ukupnom poretku sprintera dva natjecanja prije kraja.