Dinamo (1)
1/22
07.03.2012.
u 15:19

U uzvratu četvrtfinala Hrvatskog kupa Dinamo je u Maksimiru svladao Istru sa 5:4 (1:1, prva 1:1) nakon jedanaesteraca i u polufinalu ide na Zagreb.

Dinamo se igraom opet osramotio, ali je barem prošao u polufinale kupa jedanaestercima. Istra je bila neugodna jer joj je to Dinamo dao.

- Bolji su bili, a meni je kod jedanaesterca stajna noga propala u rupu pa sam pucao preko gola i postao tragičar - kazao je Istrin Sandi Križman.

Belle sad nije imao problema s hukanjem, ali nije želio davati izjave.

- Nemam što reći - rekao je, prošao, a onda se vratio da bi objasnio:

- U jednom intervjuu izašlo je da sam rekao kako zbog hukanja Hrvatska nije zaslužila ulazak u Europsku uniju. To nikada nisam rekao i zato sad više ne želim razgovarati.

Josip Pivarić zabio je autogol pa su se plavi čuali u jedanaestercima.

- Da, ja sam na kraj uugurao lotpu, želio sam najbolje, izaciti ju, ali nisam uspio, što sad mogu.

Onda je zabio s jedanaestet metara.

- Nije mi prvi put. Doduđe, zadnji put protiv Intera nisam zabio, ali to me nije obeshrabrilo - dodao je Pivarić.

Njegov konkurent Luis Ibanez nije ulazio u igru, no nije sipao gorčinu.

- Ne odlučujem ja tko će igrati, a tko biti na klupi, nego trener, pa pitajte njega o tome. Pivarić? Dobar je igrač a svaka konkurencija dobro dođe.

Imali te sukob sa Zoranom Mamićem, u kakvim ste sad odnosima?

- Super, sve je u redu, nema problema.

Istrina desetka Sandi Križman namjestio je loptu na bijelu točku, duboko udahnuo, zaletio se prema lopti pa je manirom "drvosječe" Predraga Spasića poslao prema semaforu na južnoj maksimirskoj tribini. Bio je to detonator velikoga slavlja Dinamovih igrača na sredini igrališta zbog plasmana u polufinale kupa u kojemu ih čeka Zagreb.

Dinamu je ovo šesto polufinale kupa zaredom, posljednji put u toj fazi natjecanja nije bio 2006. godine, jer ga je u osmini finala, u jesen 2005., izbacio Naftaš Ivanić.

A sve je moglo proći bez drame jer je Dinamo u prvom poluvremenu stjerao Puljane u mišju rupu, nizao prigodu za prigodom, ali nije imao mirnoću u završnici. Tek je Mehmed Alispahić pogodio sa 20-ak metara, nakon što se lopta odbila od bloka i prevarila Istrina vratara.

– Da, morali smo riješiti utakmicu prije jedanaesteraca, jer smo dominirali svih 90 minuta. Vrlo sam zadovoljan igrom, imali smo brz protok lopte, puno prilika i poluprilika – kazao je Dinamov trener Ante Čačić.

Bili ste dosta mirni pri izvođenju jedanaesteraca?

– Naravno, pa kakav će biti onaj koji puca jedanaesterac ako vidi da sam ja nemiran – dodao je Čačić.

Dinamo si je "zakomplicirao život" nesmotrenošću obrane pa je Pivarić zatresao vlastitu  mrežu. Kelava je, pak, bio nemoćan i pri izvođenju 11-eraca jer su Stranatić i Križman bili izrazito neprecizni.

– Dinamo je bio mnogo bolji, a mi vrlo sramežljivi, bojažljivi, nikako nismo mogli parirati – kazao je Istrin trener Igor Pamić.

Zanimljivo da je Čačić protiv Istre zaigrao već s četvrtim stoperskim parom ovoga proljeća: u prvoj utakmici protiv Istre bili su to Vida i Šimunić, protiv Karlovca Bišćan i Tonel, protiv Osijeka Vida i Bišćan, a sada Vida i Tonel. Ovo je bila i Sammirova proljetna premijera, prvih 20 minuta, bez znatnijeg doprinosa, dok je na tribinama završio – Tomečak.

Igralo se pred tisuću gledatelja, Bad Blue Boysi su ovoga puta poštedjeli Kamerunca Bellea, nije bilo primitivnoga hukanja. Prve polufinalne utakmice Hrvatskog kupa igraju se 4. travnja, a sastaju se Dinamo – Zagreb i Cibalia – Osijek.

Kraj utakmice 1:1, odluka će pasti iz jedanaesteraca

90' Igrat će se još tri minute nadoknade

Završnica je utakmice i Istra je sad krenula na sve ili ništa, izašla je visoko na polovicu Dinama

85' zadnja izmjena kod Dinama, umjesto Kovačića u igri je Krstanović

83' 1:1, autogol Tonel! Kako je glup gol Dinamo primio! Svi su se spetljali, lopta je došla do Primorca koji je prebacio Kelavu, Tonel je imao loptu na nozi, ali umjesto da izbije loptu, Tonel je loptu poslao u svoju mrežu

78' posljednja izmjena kod Istre, izašao je Belle, a priliku dobio Karlo Primorac

73' U igru ulazi Sammir, Čačić mu je dao priliku umjesto Beqiraja

72' Pamić je obavio i drugu izmjenu, izašao je Roce, a ušao Ottochian

72' Sylvestr je vratio za Badelja, no kapetan Dinama puca pored vrata.

68' Sylvestr je dobro ušao, no malo brži od njega bio je vratar Prskalo

66' Izmjena kod Istre, umjesto Alena Pamića ušao je Stipe Bačelić Grgić

63' Izmjena kod Dinama, umjesto slabog Rukavine ulazi Jakub Sylvestr

57' Križmanov udarac sa 20 metara, ravno u Kelavu

55' Dobro je tukao Kovačić, lopta se nezgodno odbila, a Prskalo spretno obranio

53' Prva ozbiljnija prilika Istre, na ubačenu loptu skočio je Križman, ali je nije dobro zahvatio glavom

46' Počelo je drugo poluvrijeme, obje su momčadi u istim sastavima.

Prvo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Pred kraj prvog poluvremena stigla je i skupina Demona, navijača Istre, njih 30-ak.

43' Iako je domaćin u Maksimiru i gubi, Istra ne mijenja svoj način igre, gusto stoji u sredini i otraga pa Dinamo dominira. Udarac Kovačića sa 22 metra otišao je pored vrata

38' Vrlo jak udarac Leke sa 25 metara, ali je vratar Prskalo odbio preko vratnice

28' GOOOL 0:1 Alispahić je s lijeve strane krenuo prema vratima, pucao s oko 20 metara, lopta je skrenula od nekog iz obrane Istre i prevarila vratara Peskala. U tom je trenutku Dinamo imao polufinale kupa

20' Dinamo i dalje s ovih 0:0 ispada iz kupa. Priliku je nakon odbijanca imao Beqiraj, ali njegov je udarac obrana Istre skrenula u vanjski dio mreže

12' Dinamo uglavnom napada, prvu polupriliku imao je Kovačić, no njegov udarac iskosa s desne strane nije bio precizan

1' Počela je utakmica.

0' Očekujemo početak utakmice na Maksimiru gdje se Istra vodi kao domaćin. U prvoj utakmici Dinamo i Istra odigrali su remi (1:1).

Na istočnoj tribini navijači su Nikoli Pokrivaču, kojeg Dinamo hoće prodati u Kinu, dali podršku transparentom ''Nikola, majstore, vjerujemo u tebe.''

Istra: Prskalo, Sušić, Marić, Stranatić, Milić, Anđelković, Batarelo, Belle, Pamić, Križman, Roce. Trener Igor Pamić

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Vida, Tonel, Pivarić, Leko, Badelj, Rukavina, Alispahić, Kovačić, Beqiraj. Trener Ante Čačić