dinamo
Pixsell
01.10.2009.
u 20:30

Dinamo je u Temišvaru upisao prve bodove u Europskoj ligi. Nakon poraza od Anderlechta 0:3, u drugom kolu u gostima je pobijedio Timisoaru 3:0.

Pogotke za plave postigli su Badelj u osmoj, Sammir u 51. te Morales u 59. minuti.

Tijek susreta:

Kraj susreta Dinamo je u Temišvaru upisao veliku pobjedu 3:0 i ubilježio prva tri boda u ovoj sezoni Europske lige.

90' Mogao je Dinamo i do uvjerljivije pobjede, ali komplikacije u šesnaestercu Rumunja su to spriječile.

86' Dinamo je stvorio blok pred svojim vratima i sve se svodi na dodavanja igrača Timisoare u posljednjem redu.

81' Iz kontre je zaprijetio Dinamo, ali je udarac Moralesa sa šest-sedam metara išao izravno u vratara.

80' Parks je petljao u kaznenom prostoru Dinama dovoljno dugo da ga Kovač blokira i otkloni opasnost.

77' U prilici se našao i Eder, ali pucao je ravno u Lončarića.

75' Rumunji su osuđeni na udarce iz daljine s kojima ne mogu postići ništa. Pokušao je tako i Parks, ali otišlo je to daleko od vratiju.

73' Bourceanu je zaprijetio Lončariću, ali otišlo je to pokraj vratiju.

68' Opalio je Morales sa 25 metara, ali udarac je otišao pokraj vratiju.

66' Badelj se izborio za jednu loptu u kaznenom prostoru Rumunja i izašao sam pred vratara domaćina, ali umjesto udarca odlučio se za povratnu loptu. Obrana Timisoare uspjela je otkloniti tu opasnost.

63' Zbog prekršaja na Curteanu požutio je Dejan Lovren.

59' GOOOOOOOL Pedro Morales je probio po desnoj strani i odličnim udarcem ispod vratara povećao vodstvo Dinama na 3:0.

59' Pokušavaju domaćini iz daljine, Goga je opalio sa 20 metara, ali je otišlo pokraj vratiju.

54' Morales je pokušao sa 14 metara iskosa, ali njegov udarac otišao je nebu pod oblake.

51' GOOOOOOOOOOL Sammir je zabio sa desetak metara na asistenciju Badelja koji je probio lijevu stranu.

48' Ionescu je zaprijetio s desne strane, ali otišlo je to preko vratiju.

47' Drugo poluvrijeme Milan Badelj otvorio je žutim kartonom.

Kraj poluvremena Nakon prvih 45 minuta Dinamo protiv Timisoare ima vodstvo 1:0. Najzaslužniji za to su Milan Badelj i Filip Lončarić.

43' Karamyan je uputio udarac s desne strane, ali Lončarić je još jednom bio na mjestu i bez problema prihvatio loptu.

40' Nakon prekida s desne strane kojeg je izveo Morales, na drugoj vratnici lopta je došla do Vrdoljaka, ali njegov udarac glavom otišao je preko vratiju.

37' Dinamo pokušava zadržavati loptu u svojim nogama i otvoriti neku rupu u obrani Timisoare, ali Rumunji dobro pokrivaju prostor.

32' Goga se našao sam pred Lončarićem nakon odlične dijagonalne lopte, ali Dinamov vratar još je jednom odličnom reakcijom zadržao vodstvo modrih protiv Timisoare.

30' Mera se sjurio prema vratima Dinama, ali je odličnim uklizavanjem na rubu šesnaesterca Badelj otklonio opasnost.

25' Pobjegao je Dinamovoj obrani Bucur, ali uspio ga u posljednji tren zaustaviti Robert Kovač i odbiti loptu u udarac iz kuta.

23' Još se jednom u listu strijelaca mogao upisati Milan Badelj, ali ovog puta je Pantilimon bio na pravom mjestu i odličnom obranom spriječio povećanje vodstva Dinama.

22' S lijeve strane vratima Timisoare zaprijetio je Sivonjić, ali je lopta otišla preko vratiju.

19' U dva su navrata zaprijetili Rumunji. Prvu je prijetnju izvanrednom obranom otklonio Lončarić odbivši loptu u korner, a nakon udarca iz kuta Mera je pucao preko vratiju.

- Eduardova zamjena za Kazahstan Nikica Jelavić zabio je pogodak za Rapid u 4. minuti na gostovanju kod Celtica.

16' Zaprijetili su domaćini iz prekida, ali nakon ubacivanja pred vrata Lončarića, Mera je glavom pucao preko vratiju.

12' Sammir je probio desnu stranu i ubacio loptu u sredinu, ali Sivonjić se nije najbolje snašao i uputio je udarac pokraj vratiju.

11' Ilija Sivonjić imao je priliku povećati vodstvo, ali njegov udarac sa 11 metara otišao je pokraj vratiju

8' GOOOOOOOL Milan Badelj je zabio s ruba šesnaesterca. Sivonjić je probio lijevu stranu, obrana Timisoare je loše reagirala i odbila loptu na rub šesnaesterca, gdje ju je dočekao Milan Badelj. Dinamov veznjak uputio je loptu, kojoj je Etto na putu do mreže promijenio smjer.

5' Iz daljine je zapucao Ionescu, ali je njegov udarac otišao pokraj vratiju.

3' Prvu priliku pred vratima domaćina imao je Mario Mandžukić, ali njegov udarac glavom nakon ubacivanja s desne strane otišao je preko vratiju.

2' Prva gužva pred vratima Lončarića, ali Goga se nije najbolje snašao u šesnaestercu i lopta je mirno došla do Dinamovog golmana.

Utakmica je počela upozorenjem službenog spikera na hrvatskom jeziku da i u slučaju najmanjeg nereda na tribini s BBB-ima će se ona isprazniti.

Timisoara: Pantilimon - Eder Bonfirm, Mera, Nibombe, Artavazd Karamyan - Alexa, Arman Karamyan, Goga, Ionescu, Curtean - Bucur

Dinamo: Lončarić - Etto, Lovren, Kovač, Cufre - Morales, Vrdoljak, Badelj, Sammir - Sivonjić, Mandžukić

Sudac: Peter Rasmussen (Dan)