Sampdoria
AFP
25.04.2010.
u 23:15

Giampaolo Pazzini je s dva pogotka donio pobjedu Sampdoriji kod Rome 2:1 u utakmici 35. kola Serije A, te je time napravio ogromnu uslugu milanskom Interu.

Na vrhu ljestvice je tako ponovno Inter i to sa dva boda prednosti u odnosu na Romu. Do kraja sezone je ostalo još tri kola. No, Sampdoria je osim velike posla za Inter napravila i silan korak prema svom cilju, a to je četvrto mjesto na ljestvici koje iduće sezonu donosi nastup u posljednjem kvalifikacijskom kolu Lige prvaka.

Sampdoria je sada na četvrtom mjestu sa dva boda više od Palerma i šest više od Juventusa.

Inače, Roma je prvi put nakon pet godina izgubila utakmicu na svom Olimpicu nakon što je prva postigla pogodak i to im se dogodilo u najdelikatnijem trenutku sezone.

Presudio im je sjajni napadač Giampaolo Pazzini koji je tijekom ove sezone napustio Fiorentinu i sjajno se snašao u Sampdoriji. Sa ova dva pogotka je došao do 17 ove sezone i time se izjednačio na trećem mjestu ljestvice strijelaca s Miccolijem iz Palerma.

Roma je bolje počela utakmicu, te su nizali lijepe prilike pred gostujućim vratarem Storarijem koji se kasnio pokazao jednim od ključnih ljudi kod gostiju u ovoj pobjedi.

Juan je probao atraktivno škaricama, Totti je pogodio stativu, Menez je pucao pored vratiju, a bolju igru je Roma okrunila u 14. minuti kada je Mirko Vučinić ubacio, a Totti lijepo trzajem proslijedio loptu kraj nemoćnog Storarija.

Roma je nakon prvih 45 minuta mogla (i morala) voditi s većom razlikom, no u nastavku su se ponašali uspavano od tog vodstva. Kaznili su to gosti prvo u 52. minuti kada je Cassano idealno ubacio s lijeve strane, a Pazzini glavom probio domaćeg vratara, te pet minuta prije kraja kada je Roma sve karte bacila u napad.

Pazzini je još jednom prevario Julija Sergija za veliku pobjedu Sampdorije.

Do kraja sezone Inter mora u goste Laziju i Sieni, te igra doma protiv Chieva, dok Roma igra kod Parme i Chieva, a na domaćem terenu dočekuje Cagliari.

Serie A, 35. kolo:

Roma - Sampdoria 1:2 (Totti 14 / Pazzini 52, 85)

Juventus - Bari 3:0 (Iaquinta 53, 87, Del Piero 69-11m)

Fiorentina - Chievo 0:2 (Pellisier 54, Sardo 75)

Bologna - Parma 2:1 (Di Vaio 38, 50 / Biabiany 24)

Genoa - Lazio 1:2 (Palacio 8 / Dias 25, Floccari 32)

Napoli - Cagliari 0:0

Livorno - Catania 3:1 (Lucarelli 50-11m, Bellucci 60, Bergvold 66 / Maxi Lopez 88)

Udinese - Siena 4:1 (Pepe 19, 42, Sanchez 61, Di Natale 81-11m / Calaio 40)