Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 63
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
POSAO PRI KRAJU

Jelavić u Evertonu! Transfer vrijedan 6,5 milijuna eura

Nikica Jelavić (1)
Foto: Pixsell
1/12
31.01.2012.
u 21:57

Everton i Rangersi dogovorili su i posljednje detalje oko transfera našeg reprezentativca, a zatim je uvjete dogovorio s klubom i Nikica Jelavić.

Nikica Jelavić dogovorio je sve detalje prelaska iz Glasgow Rangersa u Everton te novog četverogodišnjeg ugovora. Hrvatski reprezentativni napadač uskoro će imati priliku rušiti obrane Liverpoola, oba Manchestera, Arsenala... Iznos transfera je šest i pol milijuna eura, puno manje nego što su Rangersi očekivali. No, zbog teške financijske situacije u klubu nisu mogli čekati ljeto.

Ostvarila se tako velika životna želja našeg reprezentativca. Okušat će se u Premiershipu. Ove sezone Nikica je u dresu Rangersa postigao 17 pogodaka, a od odlaska iz Rapida odigrao je 54 utakmice i ukupno zabio 36 golova. Impresivna statistika bila je jasan znak treneru Evertona Davidu Moyesu koji je posebno inzistirao na dolasku našeg napadača. Predsjednik Rangersa Craig Whyte odnosno Evertona Bill Kenwright dugo su u noći na utorak razglabali o modelu ugovora. Na kraju je dogovor ipak postignut.

Tijekom poslijepodneva Jelavić je obavljao liječnički pregled i dogovorio svoje uvjete. Iako su u Glasgowu silno željeli da ostane, Jelavićeva želja za iskorakom u karijeri bila je snažnija. Jasna je to poruka i izborniku Slavenu Biliću, koji će za skorašnje Europsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini s Jelavićem morati računati kao s članom udarne postave.

Pogotovu nastavi li postizati pogotke i u najjačoj europskoj nogometnoj ligi.

Nikica je proteklih tjedana bio u središtu medijske pozornosti, najviše od svih hrvatskih nogometaša. Najtraženiji hrvatski napadač tako je medijskim tretmanom zasjenio i Luku Modrića o kojem se u ovom prijelaznom roku gotovo i nije pisalo.

Iako se nakon ljetne odbijenice Tottenhama Chelseau očekivao novi veliki (pa i medijski) pritisak na Spurse zbog Luke, No, Modrić, eto, ostaje, a Jelavić je skinuo veliki teret s leđa. Ogroman medijski pritisak proteklih tjedana snažno ga je sputavao, a mašta otočkih novinara nerijetko i nasmijavala...

Predstavljen je u poluvremenu utakmice između Evertona i Manchester Cityja te je dobio velike ovacije.

Jelavića smo morali prodati zbog financija, a i želio je otići

Predsjednik Glasgow Rangersa Craig Whyte ispričao se navijačima zbog prodaje Nikice Jelavića.

– Njegov je odlazak očekivan zbog dva razloga: kao prvo, želio je otići i nema smisla zadržavati ga nezadovoljnog na Ibroxu; a kao drugo, klub nije u poziciji da odbija ponude dvostruko više od iznosa koji smo potrošili dovodeći ga – rekao je predsjednik Rangersa i dodao:

– Jelaviću zahvaljujemo na doprinosu momčadi u posljednje dvije godine.

Ključne riječi

Komentara 3

VI
vidimškoj
18:46 31.01.2012.

Bravo za Jelavića.

Avatar flame
flame
15:27 31.01.2012.

Potpisano! Bravo, Nikica, došao si tamo gdje pripadaš!

Avatar Topgen
Topgen
11:10 01.02.2012.

Bravo Nikica ali 6.5 mil je premalo za takvog napadaca koji je dokazao da non-stop zabija.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata