Zadar
Željko Mršić/Pixsell
02.10.2010.
u 20:22

Lokomotiva se sporazumno rastala s trenerom nakon četvrtog uzastopnog poraza, u Rijeci (3:0)

Rijeka je domaćom pobjedom protiv Lokomotive prekinula seriju od tri poraza. Momčad s Kantride slavila je s 3:0. U 25. minuti zabio Rodić je, u 60. Kreilach, a u 77. je iz slobodnjaka priču zaključio Čaval. Nakon utakmice i četvrtog uzastopnog poraza (Split, Dinamo, Inter u kupu i Rijeka) Lokomotiva je sporazumno raskinula ugovor s trenerom Royem Ferenčinom. Naslijedit će ga iskusni Ljupko Petrović.

Šibenik je neslavno startao na Stanovima. U 20. minuti vodstvo je domaćinu donio Santini iz jedanaesterca. No, uskoro se Lokičina momčad trgnula. Krenulo je od Alishpahića u 27. minuti. Domaća momčad potpuno se raspala nakon 50. minute kada je Banović isključen iz igre.

Alispahić je podebljao vodstvo u 56. s bijele točke, a devet minuta kasnije strijelac je bio Jelić. Za 4:1 zabio je Georgievski.

Poredak PHNL nakon 10. kola: 1. Split 22, 2. Hajduk 21(-1), 3. Dinamo 20(-1), 4. Rijeka 19, 5. Zagreb 17, 6. Slaven Belupo 16, 7. Cibalia 15, 8. Varaždin 15, 9. Osijek 13, 10. Inter 13, 11. Karlovac 12 (-1), 12. Lokomotiva 11, 13. Zadar 10, 14. Šibenik 9, 15. Hrvatski dragovoljac 3, 16. Istra 2 (-1).