Dinamo nije stigao ni do drugog trofeja u 2012. godini, prvo je ispustio turnir u Gabeli porazom nakon jedanaesterca od Splita, a sad je izgubio u finalu portugalskog Atlantic kupa.
Osrednji pa slabašni
Opet je kriv jedanaesterac, ovaj put dosuđen tijekom igre, pa su plavi poraženi s 0:1 od danskog Midtjyllanda koji je ponio pehar kući. Utakmica je kasnila pola sata jer je sudac imao prometnu nesreću, pa kad je počela probušila se lopta, pa je sudac koji je imao zamotanu desnu nogu u drugom poluvremenu na trenutak prekinuo igru da mu skinu bandažu... Hm, možda je taj susret trebalo otkazati. Dinamu bi to sigurno bilo bolje, jer nije igrao dobro. Veći dio utakmice bili su plavi bolji, Danci su im rijetko prijetiti, ali ni Dinamo nije bio previše opasan.
Ante Čačić najavio je Dinamo koji će stvarati šanse, igrati, zabijati, no u finalu je sve to izostalo. Obećao je trener i da neće biti premija za 1:0 pobjede, no teško će ih to zabrinuti, ionako su u režimu kazne, srezanih premija za Ligu prvaka, kresanja ugovora...
Čačić nije mogao računati na 'pocrvenjelog' Jerka Leku i 'požutjelog' Domagoja Vidu, ozlijeđenog Rukavinu te Pokrivača kojega je bolio trbuh. Među starterima je nakon dugo vremena bio kapetan Igor Bišćan i igrao je vrlo dobro. Sammir je pak bio osrednji. Najbolju priliku imao je Bišćan nakon udarca iz kuta. U nastavku su plavi iz osrednjosti pali u slabašnost, bilo je sve više nervoze. Pogodak su primili nakon što je Kelava nepotrebno istrčao u kut svog šesnaesterca i srušio Hassana. Kamo će pucati Olsen iz jedanaesterca Kelava je pročitao, ali do lopte nije došao.
Petorica po 90 minuta
- Zakačio sam ga, ispao sam malo naivan. Trebao sam ga pustiti ali sam mislio da imam loptu, no njihov je napadač došao do nje stotinku prije mene. Trebali smo osvojiti turnir, najviše smo pokazali – kazao je Kelava.
Kasnije je vratar Dinama dvaput spasio svoju mrežu, u nadoknadi je Dinamo mogao do izjednačenja, ali nije uspio i s porazom se u četvrtak vraća kući.
Ante Čačić našao je razloge za slabije izdanje.
- Ovo nam je četvrta utakmica u 13 dana, treniral ismo i na dan utakmice jer i ova je utakmica samo dio priprema za prvenstvo. Što ne znači da ne da ne moramo biti bolji. Stvorili smo nekoliko šansi i kad smo bili blizu pogotka, nepažnja našeg golmana stajala nas je drukčijeg ishoda – kazao je Čačić nakon utakmice i prvog poraza u 90 minuta otkako je trener Dinama.
Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Bišćan (od 53. Tonel), Šimunić, Ibanez (od 86. Alispahić), Calello, Badelj, Tomečak (od 53. Pivarić), Sammir (od 53. Kovačić), Sylvestr (od 86. Kramarić), Beqiraj (od 53. Krstanović).
Midjtylland: Haugaard - Albrechtsen, Juelsgard, Nielsen (od 46. Sviatchenko), Romer (od 59. Hassan) - Pedersen (od 46. Uzochukwu), Salami (od 59. Afriyie), Olsen (od 81. Bak), Ogunleye (od 59. Nworuh), Albaek (od 46. Poulsen) - Larsen (od 59. Igboun)
Žuti kartoni: Šimunić (45.), Vrsaljko (63.)
Strijelci: 0:1 Olsen 11m (76.)
mamiću evo i najuporniji navijači odani tvome djelu gubimo ono zadnje znaš odabratiigrača zoran nema o tome pojma znaš prodati kao rijetko tko ali ne znaš odabrati trenera nikad nisi imao trenera dinamova nivoa a ova dva zadnja su najvećaa katastrofa do sada uzimaš čačića iz birtije lončarevićeva pomoćnika koji nas je odveo u ligu za bedaka pa on je gubitnik