Objavljeno vijesti danas: 119
ODLIČNA PARTIJA

Mario Hezonja bio je sjajan u euroligaškoj pobjedi Reala. Hrvat je zabio 20 koševa Crvenoj zvezdi

Stefanos Kouratzis/REUTERS
29.03.2024.
u 23:25

Najbolji u sastavu Reala bio je Džanan Musa sa 30 koševa, dok je za Crvenu zvezdu 30 ubacio Nemanja Nedović. Real je još ranije osigurao prvo mjesto uoči doigravanja, dva kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja ima omjer pobjeda i poraza 26-6, odnosno pet pobjeda više od Panathinaikosa, Monaca i Barcelone, dok je Crvena zvezda 16. sa 11-21 i bez izgleda za ulazak u posezonu.

Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja u 101-94 domaćoj pobjedi madridskog Reala protiv Crvene zvezde u susretu 32. kola Eurolige sudjelovao je sa 20 koševa (šut za dva 3-6, trica 4-6, slobodna bacanja 2-2) uz pet skokova i dvije asistencije za 26:15 minuta provedenih na parketu, a zabio je vjerojatno i ključni koš za 96-93 zakucavanjem nakon osvojene lopte 31 sekundu prije isteka vremena.

VEZANI ČLANCI:

Fenerbahce je na svom terenu deklasirao berlinsku Albu sa 103-68, a u toj je utakmici Nigel Hayes-Davis postavio novi rekord Eurolige po broju koševa u jednoj utakmici. On je zabio točno 50 poena, odnosno jedan više od dosadašnjeg rekorda kojega je 2019. godine postavio Shane Larkin u dresu Efesa.

U toj je utakmici za berlinski sastav zaigrao Krešimir Nikić koji je za 12:41 minutu postigao četiri koša (šut za dva 2-2) uz dva skoka i jednu asistenciju. Fenerbahce je sa 20-12 sada peti na ljestvici, dok je Alba zadnja sa 5-27. Vrlo je zanimljivo bilo u Bologni gdje je Panathinaikos košem Kendricka Nunna u zadnjoj sekundi svladao domaći Virtus sa 81-79. Kostas Sloukas je sa 20 koševa predvodio Panathinaikos, dok je Tornike Shengelia ubacio 19 za Virtus. U domaćem sastavu Ante Toni Žižić je za 13:49 minuta ubacio dva poena (šut za dva 1-2, slobodna bacanja 0-1) uz tri skoka i dvije asistencije. Virtus je s omjerom 17-15 osmi na ljestvici.