Objavljeno vijesti danas: 38
NBA Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Bryant s 26 poena, 10 skokova i 5 asistencija

Lakersi slavili u produžetku

06.02.2009.
u 08:45

U dvoboju dvije najbolje momčadi NBA lige i prošlogodišnjih finalista, LA Lakersi su u Gardenu pobijedili Boston Celticse 110:109 u produžetku.

Bio je to prvi dolazak slavne kalifornijske momčadi u Boston nakon 18. lipnja prošle godine i šeste utakmice finalne serije u kojoj je Boston slavio sa 131:92, osvojivši tako svoj 17. naslov prvaka. Ove sezone su dvije kultne momčadi prvi dvoboj odigrale na božićnu večer u Los Angelesu, a Lakersi su pobijedili 92:83. Drugu uzastopnu pobjedu nad Bostonom ostvarili su u vrlo dramatičnoj utakmici koja je ponudila odluku tek u dodatnih pet minuta!

Boston je krenuo u utakmicu s vodstvom 9:2, ali su Lakersi već u prvoj četvrtini nadoknadili zaostatak i poveli s pet koševa prednosti. Početkom druge su u tri navrata imali i 9 razlike, ali na odmor su ipak Celtisci otišli s minimalnom prednošću 52:51. U drugom poluvremenu domaćini su konstantno vodili, sve do minutu i pol prije kraja, kada je Bryant pogodio tricu za vodstvo gostiju 101:100. Paul Pierce je 29 sekunda prije kraja pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 101:101, rezultat s kojim se otišlo u produžetak. Prije toga, Bryant je promašio napad LA Lakersa, dok pokušaj Eddieja Housea za tricu sa sirenom za pobjedu domaćina nije bio niti blizu.

U produžetku nova drama. Lamar Odom je 16 sekundi prije kraja ubacio dva slobodna bacanja za vodstvo Lakersa 110:109. Domaćin je krenuo u zadnji napad. Pierce je promašio, ali je ofenzivni skok Ronda donio novu nadu. Nakon momčadskog time-outa, pokušao je tricu sa sirenom Allen, ali nije bio u pravoj poziciji. Promašaj je označio početak slavlja gostiju.

Bio je to prvi poraz Bostona nakon 12 uzastopnih pobjeda. Isto tako, Celticsi su izgubili prvu kod kuće nakon 19 uspjeha u nizu. Lakersi su, pak, upisali petu uzastopnu pobjedu. Njihov najbolji strijelac opet je bio Kobe Bryant, koji ipak nije bio tako dobar kao u prethodne dvije utakmice u kojima je ubacio 61 i 36 poena. Ovoga se puta zaustavio na 26, uz šut iz igre 10:29. Imao je 10 skokova i 5 asistencija. Pau Gasol je dvoboj završio s odličnim brojkama, 24 poena (šut iz igre 10:14), 14 skokova (7 napadačkih) i 3 asistencije. Odom je dodao 20 koševa. Kod domaćina je Ray Allen imao 22 koša, ali uz šut iz igre 9:21. Paul Pierce je dodao 21 poen uz 8 skokova i 5 asistencija, a po 16 poena ubacili su Garnett, Rondo i House. Rajon Rondo je tom učinku dodao i odličnih 12 asistencija.

Philadelphia je kao domaćin pobijedila Indianu 99:94. Domaćine je predvodio Samuel Dalembert sa 18 koševa i 20 skokova, a još dvojica igrača imala su dvostruko – dvostruki učinak. Andre Miller 13 poena i 12 asistencija, a njegov imenjak Iguodala 20 koševa i 11 asistencija. Mike Dunleavy najučinkovitiji kod Pacersa, 21 koš.

Utah Jazz je u Salt Lake Cityju deklasirao Dallas 115:87. Kod domaćina je briljirao Deron Williams sa 34 koša i 12 asistencija, kod gostiju je najbolji strijelac bio Josh Howard s 18 koševa. Dirk Nowitzki je za 14 poena potrošio 20 lopti iz igre, pogodio samo 6.

NBA liga, četvrtak:

Boston – LA Lakers 109:110, produžetak (Allen 22 p, Pierce 21 p / Bryant 26 p, 10 s, 5 a, Gasol 24 p, 14 s)

Philadelphia – Indiana 99:94 ( Dalembert 18 p, 20 s / Dunleavy 21 p)

Utah – Dallas 115-87 (Williams 34 p, 12 a / Howard 18 p)