Jermaine Anderson
Davor Puklavec/VLM
14.02.2010.
u 22:18

Oslabljena momčad zagrebačke Cedevite, debitant u regionalnoj košarkaškoj NLB ligi, poražena je na gostovanju u Ljubljani kod Union Olimpije 82:68 u dvoboju 21. kola..

Momčad trenera Slobodana Subotića u Ljubljani se solidno držala u prvom poluvremenu, iako je nastupila bez dvojice vrlo važnih igrača, Marina Baždarića i Andrije Žižića. ''Zmajčeki'' su nakon 20 minuta igre vodili sa 6 poena prednosti, a utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini, koju su dobili s 26:15.

Kod domaćina je sjajnu utakmicu odigrao Matt Walsh, ubacio je 32 poena i 7 trica iz devet pokušaja. Cedevitu je predvodio Jermaine Anderson s 20 koševa, 6 skokova i 5 asistencija. Olimpija, koja je kandidat za nastup na Final-Fouru, upisala je 13. pobjedu sezone, a Cedevita 11. poraz.

U beogradskom derbiju, Partitan je, formalno kao gost, svladao Crvenu Zvezdu 84-74. Nakon izjednačenih 25 minuta igre, Partizan je preuzeo kontrolu rezultata i osigurao 15. pobjedu u regionalnom natjecanju, a Crvenoj Zvezdi ''priuštio'' 12. poraz. Pobjednike je predvodio Jan Vesely s 21 košem, a poražene Filip Videnov s 15 poena.

NLB liga, 21. kolo (nedjelja):

Union Olimpija – Cedevita 82:68

Crvena Zvezda – Partizan 74:84

Redoslijed: 1. Cibona 17-4, 2. Partizan (-1) 15-5, 3. Hemofarm 13-8, 4. Union Olimpija 13-8, 5. Zagreb 13-8, 6. Budućnost 12-9, 7. Zadar 11-10, 8. Cedevita 10-11, 9. Crvena Zvezda 9-12, 10. Radnički 9-12, 11. Široki 8-13, 12. FMP 7-14, 13. Helios 5-16, 14. Bosna (-1) 4-16