Amare Stoudemire
Reuters
02.03.2010.
u 10:01

Desetu uzastopnu pobjedu protiv Denvera, u svom su US Airway Centeru, ostvarili košarkaši Phoenixa. Bilo je 101:85 nakon sjajne igre košarkaša s klupe pobjedničke momčadi.

Rezervna postava domaćina ubacila je 24 od ukupno 33 poena Phoenixa u drugoj četvrtini utakmice u kojoj su Sunsi pred svojim navijačima lako "izbrisali" dvoznamekastu prednost gostiju primivši kroz dvanaest minuta svega jedanaest koševa.

S 19 poena i 10 uhvaćenih lopti Phoenix je predvodio Amare Stoudemire, s 21 ubačenim košem Chauncey Billups bio je najbolji u redovima poraženog sastava.

Dallas je slavio na gostovanju kod Charlotte 89:84 uz 27 poena i 13 skokova Dirka Nowitzkog. Pokvarena je time premijerna predstava momčadi nakon što je sklopljen dogovor da ju kupi najbolji košarkaš svih vremena Michael Jordan. Od svojih 22 poena Jason Terry ih je 13 ubacio u posljednjoj dionici igre za osmu uzastopnu pobjedu Dallasa.

Charlotte Bobcatsi jedina su momčad koja nikada nije pobijedila Dallas. Od svoga osnutka do danas to su imali prilike učiniti dvanaest puta.

Sva petorica startera Orlandove momčadi ubacila su 14 ili više poena, a sastav s Floride prošetao se do pobjede u Philadelphiji. Bilo je 126:105 za Magic predvođen Jameerom Nelsonom s 22 poena i 10 asistencija.

Čak 74 poena ubacili su igrači Clevelanda u prvom poluvremenu utakmice protiv New Yorka. U konačnih 124:93 LeBron James je ugradio 22 koša, uz po sedam skokova i asistencija. Pobjeda od 31 poena razlike najveća je ove sezone za Cleveland koji će do kraja osnovnog dijela NBA lige igrati bez Shaquillea O'Neala. U jednom trenutku utakmice domaćin je imao i 49 koševa prednosti.

Nakon šest uzastopnih poraza u međusobnim ogledima, LA Clippersi su svladali Utah Jazz. Već krajem treće četvrtine utakmice svi su igrači iz početne momčadi domaćina ubacili dvoznamenkast broj poena, te u konačnici slavili 108:104.

NBA liga, ponedjeljak:

LA Clippers - Utah 108:104 (Gooden 19p, 11s, Kaman 18p, 14s / Boozer 20p, 6s, 4ol)

Phoenix - Denver 101:85 (Stoudemire 19p, 10s, Hill 19p, 8s / Billups 21p, 4a, 4il)

Houston - Toronto 116:92 (Brook 28p, 5s, 7a, Martin 28p, 4a, 4il / Banks 15p, 4a, 4il, 4ol)

Chicago - Atlanta 92:116 (Gibson 11p, 13s / Josh Smith 17p, 18s, 4a, Williams 18p, 9s, 4a)

Memphis - Portland 93:103 (Randolph 22p, 7s / Roy 25p, 7s, 5a, Batum 21p)

New Orleans - San Antonio 92:106 (Thornton 30p, 7s / Duncan 22p, 9s, Hill 23p, 5s)

Charlotte - Denever 84:89 (Jackson 20p, 7s, 4a, 6il / Nowitzki 27p, 13s, Butler 22p)

Cleveland - New York 124:93 (James 22p, 7s, 7a, Jamison 17p, 12s / Walker 21p, 5s)

Philadelphia - Orlando 105:126 (Holiday 23p, 6a / Nelson 22p, 10a, Carter 19p, 7s, 4a)