Denver Nuggets, Los Angeles Lakers
AFP
14.11.2009.
u 11:12

Košarkaši Denver Nuggetsa osvetili su se barem djelomično Los Angeles Lakersima za ispadanje u prošlogodišnjem finalu Zapadne konferencije uvjerljivom pobjedom u svom Pepsi Centru 105-79.

Tako su Nuggetsi prekinuli seriju od šest uzastopnih pobjeda Lakersa i došli do sedme pobjede ove sezone u desetoj odigranoj utakmici.

Carmelo Anthony predvodio je Nuggetse s 25 postignutih koševa, od čega je njih 10 ubacio u trećoj četvrtini kada se utakmica lomila. Naime, Nuggetsi su tu dionicu dobili čak s 21 razlike (29-8) i tako riješili pitanje pobjednika. J.R. Smith ubacio je 20 koševa za pobjedničku momčad, dok su dvoznamenkast učinak po broju koševa ostvarili i Nene (13), Ty Lawson (13) i Kenyon Martin (10). Kod Lakersa, kojima je ovo tek drugi ovosezonski poraz u devet odigranih utakmica, najbolji su bili Andrew Bynum s 19 koševa i 15 skokova, te Kobe Bryant koji je također ubacio 19 koševa.

Boston Celticsi doživjeli su drugi poraz ove sezone. Bolji od Celticsa u Bostonu bili su Atlanta Hawksi 97-86 nošeni na krilima Joea Johnsona, strijelca 24 koša. Jamal Crawford ubacio je 14, isto kao Josh Smith, adok je Al Horford ubacio 12 koševa i pridodao im 13 skokova za sedmu pobjedu Hawksa u devet odigranih utakmica.

Paul Pierce bio je najefikasniji igrač Celticsa s 24 koša unatoč ozljedi lijevog koljena u trećoj četvrtini.

Sacramento Kingsi došli su do četvrte uzastopne pobjede slavivši na domaćem parketu protiv Houston Rocketsa 109-100. Zanimljivo je kako su Kingsi posljednji put ostvarili četiri uzastopne pobjede sezone 2007/08, a ovoga puta im je to uspjelo zbog sjajnog učinka Jasona Thompsona, koji je ubacio za sebe rekordnih 27 koševa i pridodao im 11 skokova. Kvalitetnu partiju kod Kingsa odigrali su i Beno Udrih (22 koša) i Tyreke Evans (20 koševa), dok je najefikasniji kod Rocketsa bio Trevor Ariza, strijelac 28 koševa.

Na kraju spomenimo i gostujuću pobjedu Portland Trail Blazersa kod New Orleans Hornetsa 86-78 u utakmici u kojoj je krajem treće četvrtine gležanj lijeve noge ozlijdio sjajni playmaker Hornetsa Chris Paul. LaMarcus Aldridge bio je najefikasniji igrač Trail Blazersa s 20 koševa i 13 skokova, dok je kod domaćina najbolji bio igrač s klupe Marcus Thornton s 20 koševa.

NBA liga, petak:

Orlando – New Jersey 88-72 (Howard 26k, 12s, 5bl, Barnes 13k, 13s / Alston 17k, 10s)

Philadelphia – Utah 90-112 (Young 17k / Boozer 24k, 12s, Maynor 13k, 11a)

New York – Golden State 107-121 (Gallinari 19k, 10s / Jackson 23k, 8s)

New Orleans – Portland 78-86 (Thornton 20k, Aldridge 20k, 13s)

Boston – Atlanta 86-97 (Pierce 24k / Johnson 24k, 7s, Horford 12k, 13s)

Minnesota – Dallas 77-89 (Flynn 11k / Nowitzki 20k, 11s)

Sacramento – Houston 109-100 (Thomson 27k, 11s, Udrih 22k / Ariza 28k)

LA Clippers – Toronto 89-104 (Kaman 25k, 7s / Bosh 21k, 14s, Bargnani 19k)

Denver – LA Lakers 105-79 (Anthony 25k, Smith 20k / Bryant 19k, Bynum 19k, 15s)