Medvjedi izgubili u Klagenfurtu, KAC vodi u seriji 2:0

\'09.10.2011., Ledena dvorana Doma sportova, Zagreb -  10. Kolo EBEL lige: KHL Medvescak Zagreb - EC KAC.  Photo: Goran Stanzl/PIXSELL\'
Goran Stanzl/PIXSELL
08.03.2012.
u 21:22

Hokejaši Medveščaka izgubili su i drugu polufinalnu utakmicu protiv KAC-a, domaćin je slavio sa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1). Ovaj put nije bilo masovne tučnjave, no bilo je sudačkog poguranca za KAC

- Sjajna liga, sjajna liga – cinično je rekao napadač Medveščaka odmah po izlasku s leda.

Naime, austrijski suci Fussi i Veit od prve su minute pokazali medvjedima da su u Klagenfurtu gosti. U prvih 37 minuta medvjedima je suđeno čak 20 minuta isključenja, domaćinu samo četiri. Kaceri su u tom periodu poveli 3:0 i rješili utakmicu. Do kraja je počasni pogodak za Medveščak postigao Truhno.

- Ne želim reći što mislim o sucima jer ću dobiti kaznu. Naši navijači vidjeli su na televiziji što se ovdje događa, moramo biti duplo jači da ih pobijedimo. Mislim da ako igramo pet na pet, da smo puno jači – rekao je Kostović i cinično dodao:

- Trebamo očito promijeniti naš stil, oni traže da više ne igramo hokej na ledu. Možda suci misle da igramo hokej na travi.

Kostović je objasnio zašto je dobio disciplinsku kaznu od 10 minuta.

- Rekao sam mu da nije fer, da loše sudi, i onda me poslao na klupu. Njihov igrač toliko je očito poklopio pak pred svojim golom, a oni nisu dosudili kazneni udarac. To me razljutilo i nisam mogao prešutjeti.

Trener Marty Raymond također je kao glavni razlog poraza naveo loše suđenje.

- Nismo ovo zaslužili. Jednostavno, ako su suci odlučili suditi svako držanje ili povlačenje palicom, onda je trebalo biti 11-10 u isključenjima, a ne 11-3. Bit će jako teško dignuti igrače nakon ovoga.

Na upit o eventualnoj sudačkoj odmazdi zbog tučnajve u prvoj utakmici, Raymond je samo slegnuo ramenima.

- Ne mogu znati... Znam da je i prošlogodišnja serija, kada je Medveščak igrao s Klagenfurtom u prvoj rundi doigravanja, izgledala slično. Moje iskustvo u prvoj godini igranja u ovoj ligi do sada je bilo dobro. Zato se nadam da su ljudi u prugastom imali lošu večer, ništa više - zaključio je Raymond.

Hokejaše Medveščaka posebno je razljutila scena nakon utakmice. Predsjednik EBEL lige Karl Sofron (u alkoholiziranom stanju), inače čovjek iz Klagenfurta, odmah po završetku ušao je u svlačionicu i slavio s hokejašima KAC-a. Obzirom na funkciju koju obnaša, morao bi malo više paziti.

U drugoj utakmici Linz je s 4:3 u produžetku pobijedio Olimpiju, te poveo 2:0 u seriji.

Tijek utakmice:

Prva trećina: Već u 58 sekundi utakmice isključen je Siddall i u nekoliko je napada domaćin zaprijetio, ali vratar medvjeda Rober Kristan bio je uspješan. U 2.:07 minuti zbog viška igrača na ledu u sastavu Medveščaka isključen je Day. Medvjedi su se uspješno obranili.

Još jedno isključenje Medveščakova igrača, u 10.46 minuti isključen je Kostović. Samo što smo dočekali povratak svog igrača u igru, dvije minute kazne dobio je Waugh. To je četvrto isključenje u prvoj trećini za igrače zagrebačke momčadi. Kristan odlično brani i drži medvjede na životu.

Medveščak nije izdržao, KAC vodi 1:0. Strijelac je bio Koch. I medvjedi su imali igrača više, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vrataru KAC-a Chiodu. Još jedno isklučenje igrača austrijske momčadi. Završila je prva trećina, KAC vodi 1:0. U drugoj trećini 18 sekundi naša će momčad imati igrača više.

Druga trećina: Medveščak je 18 sekundi imao igrača više, ali nisu iskoristili prednost. U 46. sekundi druge trećine isključen je Letang. Medvjedi ponovo imaju igrača manje. Uspjeli smo se obraniti. Silovit napad zagrebačke momčadi, koji su uputili nekoliko udaraca prema domaćim vratima, ali nisu svladali vratara Chiodu.

Prošle su samo dvije-tri minute, a medvjedi ponovo igraju s igračem manje. Po drugi put na utakmici isključen je Siddall. Domaćin je iskoristio priliku, a Sklenka je zabio za 2:0. Medveščak je do drugog gola imao šest isključenja na utakmici, a KAC samo dva.

Nastavlja se u istom ritmu. Medveščak ponovo igra s igračem manje, dvije minute kazne dobio je Kinasewich. A isključen je i Zanoški, pa će medvjedi nešto više od minute igrati s dva igrača manje. KAC to nije iskoristio.

I deveto isključenje za Medveščak na utakmici, s dvije minute je kažnjen Zanoški. KAC vodi s 3:0. Pogodak za domaćine bio je Schuller. I ponovo igrač više za KAC. Isključen je Pokulok. Još jedno isključenje za našeg igrača. Dvije minute kazne dobio je Truhno. Kraj druge trećine, KAC vodi 3:0.

Treća trećina: Na početku posljednje trećine isključen je Geier, ali medvjedi nisu iskoristili prednost. Kostović je zbog prigovora dobio disciplinsku kaznu.

Medveščak zabio! Truhno smanjio prednost KAC-a 1:3. Medvjedi su pritisnuli domaću momčad. Još je ostalo deset minuta posljednje trećine u Klagenfurtu. Medveščak bolje kliže i prijeti. Nekoliko dobrih pokušaja za našu momčad.

Dvije i pol minute prije kraja utakmice Kristan je izašao s vrata i medveščak napada sa šest igrača. KAC je to znao kazniti i zabili su za 4:1.