Njemačka razbila jako lošu Hrvatsku i osvojila prvo mjesto u skupini!

Hrvatska - Njemačka
1/8
20.01.2017.
u 19:12

- Ne sjećam se kad smo izgledali toliko nemoćno u napadu, rekao je u 20. minuti Zlatko Saračević u prijenosu utakmice.

Hrvatska rukometna reprezentacija u posljednjem kolu skupine C Svjetskog prvenstva u Francuskoj doživjela prvi poraz. U najtežem ispitu do sada nismo izgledali dobro pa je Njemačka lako došla do pobjede 28:21, dok smo mi pali bez ispaljenog metka.

Prvih par minuta susreta nije sugeriralo da nismo mogli biti tako loši. Iako nam je Duvnjak isključen već nakon 35 sekundi, mi smo poveli 3:1, ali nakon toga potpuno smo stali. Njemačka je napravila seriju 5:0, a mi smo igrali nevjerojatnih 12 minuta bez postignutog gola. Bili smo potpuno nemoćni i bezidejni.

I, doista, nismo mogli ništa, izgledali smo kao razbijena vojska. Za Njemačku je to izgledao kao lagani trening, a jedini koji je od naših nešto pokušavao bio je Luka Stepančić. Na odmor smo otišli čak i s prihvatljivih minus četiri (9:13), posebno ako se u obzir uzme da smo igrali jako loše.

- Ovo nije dobro, nemamo odgovor na igru Njemačke. Potpuno smo nemoćni. četiri razlike je loše, ali nije nenadoknadivo ako bolje odigramo nastavak, rekao je pod poluvremenom Saračević.

No, Hrvatska u nastavku nije odigrala ništa posebno. Iako smo bili bolji nego u prvom dijelu, previše smo oscilirali pa bi tako u jednom trenutku došli na samo minus dva, a onda par napada poslije već bi bilo šest razlike za Njemačku. Čak smo i u zadnjih osam minuta ušli s podnošljivih dva razlike, ali nismo imali snage ozbiljnije ugroziti europskog prvaka. I u tom smo razdoblju napravili nekoliko neshvatljivih pogrešaka i dopustili europskom prvaku da utakmicu mirno privede kraju. Štoviše, došli su na samom kraju i do najveće razlike na utakmici.

Igrač utakmice bio je njemački vratar Andrea Wolff koji je skupio čak 16 obrana, dok je Wiencek postigao šest golova iz isto toliko pokušaja. Kai Hafner postigao je pet pogodaka, a zanimljivo je da su prva četiri bila ujedno i prva četiri pogotka Njemačke. Kod nas je Štrlek bio najbolji, zabio je pet od pet. Isto toliko zabio je i Stepančić, ali iz 11 pokušaja.

No, bez obzira na ovaj poraz i lošu igru, možemo biti zadovoljni kako smo odradili natjecanje po skupinama jer nam je ovo bio jedini poraz u pet utakmica.

Njemačka je tako osvojila prvo mjesto u skupini, a mi smo drugi. S kim igramo u osmini finala te kakav nam je raspored do kraja pročitajte OVDJE!

Hrvatska - Njemačka 21:28

60' Gotova je utakmica, Njemačka nas je pobijedila 28:21

58' Puno oscilacija je u našoj igri, Njemačka nas je nadigrala i u zadnje dvije minute ulazi sa šest golova razlike

54' Pogriješili smo u napadu, što su naši protivnici iskoristili i opet su na četiri razlike.

52' Pekeler je zabio, Njemačka ima tri razlike, a do kraja je ostalo svega osam minuta

49' Štrlek je atraktivno zabio i spustio nas na minus tri.

47' Dva gola zaredom smo zabili, ali i dalje je to loše jer nam je Njemačka brzo uzvratila i otišla na pet golova viška

44' Još jedan gol Nijemaca, djelujemo kao razbijena vojska i gubimo šest razlike

43' Ponovno smo se raspali, Njemačka ima pet razlike i kontrolira susret

40' Horvat je zabio iz sedmerca i Hrvatska je došla na minus tri (13:16)

38' Opet se Njemačka odvojila, ima četiri razlike i napad

34' Štrlek je zabio i približio nas na samo dva razlike. Bolje smo otvorili nastavak susreta

31' Dobro smo otvorili nastavak, Cindrić je odlično spustio za kontreca koji zabija s crte

30' Gotovo je prvo poluvrijeme, Njemačka vodi 13:9 na odmoru. Taj rezultat još je i dobar s obzirom na to kako smo igrali, imali smo razdoblje od 12 minuta bez postignutog gola

29' Dva gola zaredom zabili su Nijemci i otišli na pet razlike, ali Cindrić je nakon toga uspio smanjiti

26' Proigrali smo i mi, Štrlek je zabio i došli smo blizu, na tri razlike. Nadajmo se da ćemo sad zadržati tu razinu

25' Zabio je Kontrec, došli smo na četiri razlike i sada njemački izbornik zove minutu odmora

24' - Stepančić nas drži u utakmici, zabio je svoj treći gol na susret, što je točno pola od koliko smo ukupno zabili

22' Šest golova prednosti imaju europski prvaci, a mi imamo dva igrača manje. Prvo poluvrijeme se bliži kraju, imamo još malo vremena da se konsolidiramo

20' Napokon smo izradili akciju i napravili prostor na krilu pa je Zlatko Horvat zabio

19' Njemačka puno bolje izgleda zasad, ima pet golova razlike, a najgore od svega je to što izgledamo nemoćno

17' Zabili smo nakon 12 minuta, u strijelce se upisao Kontrec!

15' Još jedan napad nismo iskoristili, a Njemačka je svoj napad realizirala i ima četiri razlike. Babić je pozvao minutu odmora jer ne izgledamo dobro u ovim trenucima

14' - Hrvatska nije već deset minuta zabila gol, sasvim je sigurno da smo upali u crnu rupu!

10 - Njemačka nam je napravila seriju 5:0 i ima vodstvo od 6:3. Najgore od svega što smo imali igrača više...

7' Još jednom je Hefner zabio, moramo čvršće izlaziti na njega. Zabio je sva četiri gola za Njemačku

6' Hefner nam zadaje probleme, zabio je svoj treći gol i izjednačio na 3:3

5' Odlično smo krenuli, Stepančić je zabio svoj drugi gol na susreti i zabio gol, ali uzvratili su nam i Nijemci

3' Ivić je upisao prvu obranu, a na drugoj strani zabio je Mandalinić i donio nam prvo vodstvo

2' GOOOOL! Stepančić je zabio za nas s igračem manje!

1' Počela je utakmica! Već nakon 35 sekundi isključen je Duvnjak, a Nijemci su odmah zabili

0' Dobra vijest za sve ljubitelje rukometa u Hrvatskoj, Domagoj Duvnjak se oporavio! Evo i postave: Ivić; Štrlek, Horvat, Duvnjak; Mandalinić, Stepančić, Kontrec

0' Uskoro će početi zagrijavanje, naši igrači su u dvorani, spremni su za veliki dvoboj

0' U našoj skupini već je odigran jedan susret petog kola, Nenad Kljajić je sa Saudijskom Arabijom došao do svoje prve pobjede

0' Pred nama je utakmica između Hrvatske i Njemačke u kojoj se odlučuje o pobjedniku skupine C. Obje reprezentacije imaju sve pobjede, iako su nijemci zasad vodeći zbog bolje gol-razlike