Hrvatska u drugom poluvremenu pokazala pravo lice i srušila Mađarsku!

1/7
Autori: Marko Pavić, Hina
14.01.2017.
u 22:14

Kauboji su večeras u francuskom Rouenu svladali staru mušteriju Mađarsku sa 31:28.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Kauboji su večeras u Rouenu svladali staru mušteriju Mađarsku sa 31:28.

Nakon zagrijavanja protiv Saudijske Arabije, Hrvatsku je večeras čekao prvi pravi ispit na SP-u. I uspješno je položen unatoč slabijoj igri u prvom poluvremenu.

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena naše reprezentacije. U prvom smo gledali nervoznu igru s mnogo pogrešaka i problema, posebice u napadu, dok je nastavak susreta donio bitno bolju predstavu. Ubrzali smo igru, proradio je napad, a Filip Ivić je bio sjajan na vratima. Hrvatska je u prvom poluvremenu gubila i s četiri razlike (7:11), dok je u drugom poluvremenu u jednom trenutku imala i plus pet (25:20). Osim toga, u prvom dijelu smo zabili 11, a u drugom 20 pogodaka što možda i najbolje oslikava ovu utakmicu.

Hrvatska je nervozno ušla u igru promašivši prva četiri napada. Tek nakon pet i pol minuta zabili smo prvi pogodak. Srećom, niti Mađari nisu briljirali, pa su naši rukometaši u desetoj minuti prvi put poveli na utakmici (3:2). Međutim, u idućih pet minuta uslijedila je mađarska serija 4:0 i na polovici prvog dijela Hrvatska je gubila tri gola razlike (3:6) zbog čega je Željko Babić pozvao minutu odmora.

Nažalost, niti nastavak nije donio velike promjene u našoj igri pa su Mađari u 27. minuti imali i četiri gola razlike (11:7). Srećom, u samoj završnici poluvremena ipak smo se probudili. Promjena obrane iz 5-1 u 6-0 donijela je i daleko bolji igru naših igrača koji su serijom 4:0 izjednačili na 11:11. U tim trenucima sjajan je bio Filip Ivić koji je sakupio pet obrana, te Manuel Štrlek s četiri gola naš najbolji igrač u prvom dijelu.

Mučenje se nastavilo i u prvim minutama nastavku. Tek nakon 4:30 minuta zabili smo prvi gol za tek drugo vodstvo na utakmici (12:11). U 40. minuti prvi puta smo poveli s dva pogotka prednosti (17:15), a potom imali i sedmerac kojeg Mandalinić nije iskoristio. Mađari to nisu kaznili i uoči zadnje četvrtine utakmice Hrvatska je stigla do plus tri (21:18), a potom i do 22:18. Ubrzali smo igru, proradio je napad, a Ivić je nastavio odlično braniti i utakmica se polako kretala prema našoj pobjedi. Osam minuta prije kraja imali smo i pet pogodaka viška (25:20) i potom mirno obranili prednost.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Manuel Štrlek sa šest golova, Domagoj Duvnjak s pet, dok su Zlatko Horvat, Luka Šebetić, Marko Mamić i Luka Cindrić dodali po četiri gola, a Filip Ivić je sakupio 12 obrana. Kod Mađara najefikasniji su bili Zsolt Balogh i Gergely Harsanyi s po šest golova, a Mate Lekai je dodao četiri gola.

Hrvatska je ovim trijumfom produžila pobjednički niz protiv Mađara u službenim utakmicama koji traje već 19 godina. Posljednji poraz hrvatski rukometaši su od naših sjevernih susjeda doživjeli 1998. na Europskom prvenstvu u Italiji (27:28). Nakon toga upisali smo osam pobjeda i jedan remi.

Preostale dvije utakmice 2. kola iz naše skupine na rasporedu su u nedjelju, a sastaju se Čile - Njemačka, te Saudijska Arabija - Bjelorusija.

Na ljestvici vodi Hrvatska sa četiri gola, Čile i Njemačka imaju po dva boda, dok su Mađarska, Bjelorusija i Saudijska Arabija bez bodova.

U susretu 3. kola Hrvatska će u ponedjeljak igrati protiv Bjelorusije u 20.45 sati.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Hrvatska - Mađarska 31:28

31:28 - Kraj utakmice! Hrvatska je slavila i upisala drugu pobjedu.

30:27 - Padaju golovi na obje strane, no Hrvatska će slaviti.

29:26 - Opet se igra gol za golom, ali to nama odgovora. Ostala je minuta i pol do kraja.

28:24 - Balogh je smanjio, a onda u idućem napadu Ivić obranio.

28:23 - Šebetić je pogodio, ali smo odmah primili gol.

27:23 - Mađari smanjuju.

27:22 - Duvnjak za novih pet razlike Hrvatske.

26:22 - Mađari su zabili, a Šebetić zaradio isključenje.

26:21 - Opet Mamić! Šut mu je 4/5.

25:21 - Csaszar je smanjio.

25:20 - Evo i Kontreca, Hrvatska je na plus pet.

23:20 - Mamić je pogodio!

23:20 - Csaszar je iskoristio sedmerac. Prevario je Ivića koji sjajno brani u drugom poluvremenu.

Isključenje Gojuna, Mađari imaju sedmerac.

23:19 - Šebetić je opet strijelac, ovaj put je pogodio iz teške situacije.

22:18 - Šebetić je zabio, Hrvatska je na plus četiri.

21:18 - Kontrec je zabio za tri razlike.

20:18 - Nesretno smo primili gol, a onda je zabio Horvat. Hrvatska igra puno bolje u nastavku.

18:16 - Štrlek je zabio, a nakon njega i Jamalija koji je nakon toga zaradio isključenje.

17:16 - Mađari su na minus jedan.

Mandalinić nije iskoristio sedmerac!

17:15 - Cindrić je zabio, Hrvatska prvi put ima plus dva!

16:15 - Harsanyi i Štrlek su zabili.

15:14 - Mamić je vratio prednos na našu stranu.

14:14 - Igra se gol za golom, Duvnjak i Harsanyi su zabili.

13:13 - Csaszar i Ligetvari brzo su vratili prednost na mađarsku stranu. No, Mamić je zatim izjednačio.

12:11 - Hrvatska je povela golom Duvnjaka. Ovo je prvo vodstvo nakon 3:2 i serija od 5:0.

Kraj prvog poluvremena (11:11)

11:11 - Izjednačenje! Šebetić je zabio, napravili smo seriju 4:0.

10:11 - Duvnjak! Hrvatska se vraća, imamo samo gol zaostatka.

9:11 - Štrlek je zabio!

8:11 - Balogh je zabio s igračem manje, Mađarska je prvi put bila na plus četiri. Štrlek je na drugoj strani odmah uzvratio.

Mađarska ima igrača manje.

7:10 - Harsanyi je siguran sa sedam metara, evo Mađara opet na plus tri.

7:9 - Cindrić je zabio.

Mađari su mogli otići na plus četiri, ali je Ivić sjajno reagirao.

Kontrec je dobio dvije minute isključenja. Teški trenuci za našu reprezentaciju.

6:9 - Harsanyi je zabio, primamo lake golove. Babić je na gol stavio Ivića koji je odmah obranio jedan zicer.

6:8 - Lekai je opet prošao kroz našu obranu, a na drugoj je strani uzvratio Horvat.

5:7 - Mađari su na plus dva. Juhasz.

5:6 - Vratili smo se s dva brza gola. Mandalinić je sada zabio iz sedmerca.

3:6 - Evo Mađarske na plus tri.

3:5 - Lekai je zabio, Mađari prvi put imaju dva razlike.

3:3 - Mađari su izjednačilim a onda i poveli. Dosta griješimo u napadu.

Horvat nije iskoristio sedmerac, pogodio je vratnicu.

3:2 - Horvat je pobjegao u kontru i vodimo!

8:40 - Isključen je i Schuch kod Mađarske.

Duvnjak je dobio dvije minute isključenja, igramo bez vratara.

2:2 - Sjajan gol Mandalinića iz teške situacije.

1:2 - Prvi gol Hrvatske nakon pet i pol minuta igre. Musa je presjekao loptu i gurnuo Štrleka u kontru. No, Mađari su uzvratili preko Banhidija.

0:1 - Harsanyi je doveo Mađare u vodstvo nakon slabe reakcije u našoj obrani. Prvi gol večeras.

20:45 - Počela je utakmica!.

20:41 - Igrači su na terenu, intoniraju se himne.

Hrvatska se jučer mučila s autsajderom Saudijskom Arabijom i na kraju slavila 28:23, a danas će imati puno teži posao. Statistika s Mađarima nam ide u prilog - do sada smo se na velikim turnirima susrela 12 puta i slavili u devet utakmica. Zanimljivo je i da Hrvatska prvi put na svjetskim prvenstvima igra bez rukometaša koji nastupaju u mađarskim klubovima.

Dobra vijest za Željka Babića jest i to što u mađarskoj reprezentaciji nema najvažnijeg igrača Laszla Nagyja. Protiv Njemačke se ozlijedio i više nije ulazio u igru. Nama se vraća Stipe Mandalinić.

Prvi igrači već su na terenu i zagrijavaju se za Mađarsku. #Handball2017 #phenomenalhandball #iznadsvihhrvatska #crohandball #HUNCRO

Videozapis objavljuje Hrvatski rukometni savez (@hrs_insta)