Ozlijeđeni Duvnjak ušao u igru i povukao Hrvatsku prema pobjedi

Domagoj Duvnjak - Hrvatska
1/15
16.01.2017.
u 22:20

U 3. kolu skupine C Babićevi izabranici pobijedili su Bjelorusiju sa 31:25 (18:15)

Hrvatski rukometaši izborili su i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. U 3. kolu skupine C Babićevi izabranici pobijedili su Bjelorusiju sa 31:25 (18:15).

Hrvatska do pobjede nije mogla bez Domagoja Duvnjaka koji je osjetio bolove u koljenu, pa ga izbornik Babić u prvom poluvremenu nije uvodio u igru.

U nastavku, kada je bilo najpotrebnije, kapetan je povukao i odveo Hrvatsku do pobjede.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Luka Cindrić sa osam golova, koji je igrao sjajno pogotovo u prvom poluvremenu. Zlatko Horvat zabio je pet, a Domagoj Duvnjak četiri pogotka. Kod Bjelorusa Artja Karalek zabio je sedam, Denis Rutenka i Sergej Šilovič po pet pogodaka.

Naši su rukometaši dobro otvorili susret i niti jednom nisu dozvoli suparniku da se razmaše. Hrvatska je nakon uvodnih 2:2 ubacila u višu brzinu i stvorila prednost od tri-četiri pogotka razlike.

Sjajno prvo poluvrijeme odigrao je Luka Cindrić (8), a Štrlek i Horvat zabili su po tri pogotka. Na odmor smo otišli s tri gola prednosti - 18:15.

Kriza na početku nastavka trajala je do ulaska u igru Domagoja Duvnjaka. Hrvatska je tada iz minute u minutu povećavala prednost i na kraju smo pobijedili sa šest pogodaka razlike - 31:25.

U 46. minuti je zbog udarca laktom Šebetić dobio crveni karton.

Ovom pobjedom Hrvatska je i osigurala plasman u osminu finala dva kola prije kraja natjecanja po skupinama.

Ranije u našoj skupini Mađarska je nadjačala Čile sa 34:29 (17:14).

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Tijek utakmice:

Hrvatska - Bjelorusija 31:25 (18:15)

60' - Utakmica je završila!

58' - Zabio je Mandalinić - 31:25.

57' - Božić Pavletić zabio iz sedmerca.

56' - Mihić vrati na pet razlike - 29:24.

55' - Bjelorusi zabili nakon osam minuta.

54' - Još jedna obrana Stevanovića.

53' - Mandalinić zabio peti pogodak za našu momčad u nizu...

51' - Novi pogodak Duvnjaka i odlazimo na pet razlike - 27:22.

51' - Mihić iz kontre zabio i povećao naše vodstvo! Zabili smo tri pogotka u nizu.

49' - Horvat (5) iz sedmerca zabio za 25:22.

48' - Duvnjak zabio i vratio našu prednost na dva pogotka - 24:22.

47' - Rutenka je smanjio na poodak razlike.

46' - Stevanović je obranio, a zbog prekršaja i udarca laktom crveni karton je dobio Šebetić.

45' - Duvnjak zabio još jedan pogodak - 23:21.

43' - Bjelorusija je imala priliku za izjednačenje, ali nisu zabili. Duvnjak pogodio za 22:20.

42' - Karalek zabio i smanjio našu prednost - 21:20.

41' - U prvih deset minuta igramo slabo. Zabili smo samo tri pogotka u nastavku.

40' - Gojun dobio dvije minute kazne.

39' - Horvat zabio tek naš treći pogodak u drugom dijelu - 21:18.

36' - Duvnjak je ipak ušao u igru.

35' - Mandalinić zabio iz sedmerca - 20:18

34' - Cindrić nije iskoristio sedmerac.

34' - Dva bjeloruska igrača su ekspresno isključena.

34' - Trenutačno u napadu igramo s četiri igrača.

33' - Pogreška hrvatske klupe. Dobili smo još jedno isključenje.

33' - Stepančić vraća na tri razlike.

32' - Mihić je isključen. Bjelorusija smanjuje prednost, zabio je Rutenka.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Završilo je prvo poluvrijeme, Hrvatska vodi protiv Bjelorusije s tri pogotka razlike - 18:15.

30' - Osmi pogodak Cindrića u prvom poluvremenu!!!

29' - Puhovski smanji razliku - 17:14.

28' - Gojun je dobio dvije minute kazne.

28' - Novi pogodak Cindrića.

26' - Zabili smo tri pogotka u nizu. Strijelac je bio Štrlek (3).

25' - Cindrić (6) puni mrežu Bjelorusa!!!

24' - Cindrić iz sedmerca zabio svoj peti pogodak na utakmici - 14:12.

23' - Bjelorusi su s igračem manje zabili dva pogotka.

22' - Horvat trećim pogotkom vraća na dva razlike.

21' - Imam igrača više. Gajdučenko je dobio kaznu od dvije minute. Musa nije zabio.

18' - Kontrec u kontri vraća ponovno na tri razlike - 12:9.

18' - Nakon dugog napada Horvat (2) je s krila zabio za 11:9.

17' - U obrani ne igramo baš najbolje, ali i dalje vodimo. Smanjio je Kuleš.

15' - Prvi put smo odigrali brzi centar, a zabio je Cindrić (4) - 10:8.

14' - Novi pogodak Mamića.

12' - Cindrić je zabio treći pogodak na utakmici - 8:6.

12' - Mamić je ponovno vrati na dva razlike.

10' - Bjelorusi su zabili dva pogotka u nizu i smanjili na 6:5.

9' - Nakon Iviće obrane iz kontre je Štrlek zabio za 6:3.

7' - Štrlek iz kontre za tri razlike - 5:2.

6' - Pogotkom Stepančića otišli smo na prednost od dva razlike.

5' - Horvat s krila ponovno dovodi Hrvatsku u vodstvo - 3:2.

4' - Karalek je zabio za izjednačenje.

3' - Novi pogodak Cindrića.

3' - Šilović je izjednačio - 1:1

2' - Dobro se reagirali u obrani, a u kontra udaru je Cindrić zabio prvi pogodak za Hrvatsku - 1:0.

1' - Mamić izvana nije uspio zabiti.

1' - Imao prvi napad- Idemo, Hrvatska.

20.40 - Utakmica počinje za pet minuta.

20.33 - Domagoj Duvnjak trebao bi danas biti na poštedi, kapetan je osjetio bol u koljenu. No, ako će biti potrebno pomoći će svojim suigračima.

20.30 - Hrvatskim rukometašima prvi će put u povijesti pravdu dijeliti sutkinje, blizanke iz Francuske, Julie i Charlotte Bonaventura.

20.20 - Hrvatskim rukometašima najveća opasnost prijeti od srednjeg vanjskog bjeloruske reprezentacije Barysa Puhovskog koji je protiv Saudijske Arabije zabio devet pogodaka iz 16 pokušaja.

20.15 - U našoj skupini danas je već igrana jedna utakmica u kojoj je Mađarska pobijedila Čile sa 34:29. A kaptan Laszlo Nagy napustio je reprezentaciju zbog ozljede gležnja, više pročitajte OVDJE.

20.00 - Dobra večer! Ovdje pratite uživo prijenos utakmice Hrvatska - Bjelorusija.