• OBJAVA: 25.09.2011 / 10:00
  • PRIKAZA: 2388

triler "zaraza" od 29. rujna u kinima

Tipke u dizalu više nikada nećemo gledati na isti način

– Iako je priča izmišljena, utemeljena je na realnoj mogućnosti. Nismo trebali ništa izmisliti da bi priča bila strašnija. Volimo filmove o zombijima, ali znamo da nisu stvarni – objašnjava redatelj Steven Soderbergh.

Povećaj Tipke u dizalu više nikada nećemo gledati na isti način
Foto: Pixsell
Piše: Kristina Bosno/VLM

Hollywood ne prestaje sijati strah apokaliptičnim temama o propasti ljudske vrste. Ovog nas puta ne opsjedaju zombiji i mutanti, nego – smrt. Triler “Zaraza” donosi sliku svijeta pogođena nepoznatim virusom koji se prenosi zrakom i koji ubija u nekoliko dana, a za koji nema lijeka.

– Gotovo svakog tjedna otkrije se neki novi virus. To su 52 nova metka u puški uperenoj prema čovječanstvu svake godine – ističe scenarist Scott Z. Burns. Filmaši su se konzultirali s Centrom za kontrolu i prevenciju bolesti i stručnjacima za zarazne bolesti te su zaključili da nije pitanje bi li se takva zaraza mogla dogoditi nego kad.

– Iako je priča izmišljena, utemeljena je na realnoj mogućnosti. Nismo trebali ništa izmisliti da bi priča bila strašnija. Volimo filmove o zombijima, ali znamo da nisu stvarni – objašnjava redatelj Steven Soderbergh te zaključuje:

– Film će utjecati na tipke u liftu isto kao kao što su “Ralje” utjecale na plaže. Čini se kao još jedan klišejizirani američki film katastrofe, no ono što privlači jest glumačka postava – oskarovci Kate Winslet, Gwyneth Paltrow, Matt Damon i Marion Cotillard te nominirani za Oscara, Laurence Fishburne i Jude Law. – Ne diraj kvaku, ne kašlji u dlan... Nakon što pogledate film, neprekidno ćete razmišljati o tome – kaže Law.

Ocijeni:
  • Trenutno 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ovaj članak još nije komentiran.

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja

Ispravi greške X