PPD Zagreb remizirao protiv Meškova u gostima!

PPD Zagreb
1/5
26.10.2016.
u 23:34

Ivan Stevanović je sakupio osam obrana, a Matevž Skok četiri, čime su nadmašili domaći vratarski dvojac

Rukometaši PPD Zagreba uspjeli su neporaženi proći gostovanje kod Meškov Bresta i osvojiti bod odigravši 28-28 (13-15) u utakmici 8. kola SEHA lige.

Pod vodstvom novog trenera Silvija Ivandije ovo je druga utakmica u kojoj su 'zagrebaši' ostali nesavladani, a to mogu zahvaliti ponajviše svojim vratarima i sreći u završnici utakmice. Meškov je tijekom dvoboja u više navrata stvarao četiri pogotka prednosti, a hrvatski prvak stalno hvatao zaostatak. No, kad su u 47. minuti 'zagrebaši' izjednačili na 23-23, posljednjih se 13 minuta dvoboja igralo "pogodak za pogodak".

Tako su momčadi ušle izjednačene u posljednju minutu u kojoj su domaći imali dvije situacije za pobjednički pogodak, a posljednju je propustio Andrej Jurinok koji je u kontranapadu pucao preko gola.

Ivan Stevanović je sakupio osam obrana, a Matevž Skok četiri, čime su nadmašili domaći vratarski dvojac, Ivana Pešića (7 obrana) i Radu Mijatovića (1). Strijelce PPD Zagreba predodili su Stipe Mandalinić s osam pogodaka i Luka Šebetić s pet, dok je najbolji kod Meškova bio Rastko Stojković sa sedam golova.

Zagreb je iz sedam utakmica u SEHA ligi sakupio 16 bodova i na drugom je mjestu iza Vardara koji je u devet nastupa osvojio 25 bodova. Treći je Veszprem s 15 bodova iz šest utakmica, a četvrti je Meškov sa 14 bodova iz osam nastupa.