Dostojan oproštaj od Lige prvaka: Zagreb remizirao s PSG-om

Igor Vori, PPD Zagreb - PSG
1/7
01.05.2016.
u 18:37

Zagrebaši su u uzvratnom dvoboju četvrtfinala u Parizu odigrali 32:32 nakon što je PSG u prvoj utakmici slavio 28:20.

PPD Zagreb remijem s PSG-om oprostio se od ovogodišnje rukometne Lige prvaka. Zagrebaši su u uzvratnom dvoboju četvrtfinala u Parizu odigrali 32:32 nakon što je PSG u prvoj utakmici slavio 28:20.

Zagreb je na kraju mogao i slaviti budući da je u posljednje je tri minute ušao s tri pogotka prednosti (32:29), ali gol Luke Šebetića ostao je zadnji što su ga rukometaši hrvatskog prvaka uspjeli postići. S dva pogotka Hansena i jednim Abaloa domaća je momčad uspjela na kraju izbjeći poraz.

Prolaz PSG-a na Final Four nije bio upitan nakon zagrebačkih 28:20, ali zagrebaši su u Parizu pokazali da se, čak i u oslabljenom sastavu, mogu nositi sa zvijezdama PSG-a. Nažalost, promašaji Šebetića i Kovačevića u posljednje dvije minute utakmice odnijele su mogućnost za vrijednu pobjedu.

Najraspoloženiji kod Zagreba bio je Zlatko Horvat koji je postigao osam pogodaka, dok je Stipe Mandalinić zabio jednog manje. Tin Kontrec je upisao šest, a Šebetić i Šušnja po četiri gola. U domaćoj je momčadi Onufrijenko postigao sedam golova.

PSG je nakon Kiela, Veszprema i Kielcea posljednja momčad koja je izborila Final Four. Završni turnir igra se u Kölnu 28. i 29. svibnja.