1/10
21.01.2015.
u 18:46

BiH sada za prolaz u posljednjem kolu mora pobijediti Hrvatsku, ali i Tunis mora posrnuti protiv Irana.

Katar, domaćin i najveće iznenađenje SP-a, umalo je priredio još jednu senzaciju u skupini A. Bio je blizu protiv Španjolske, ali pred kraj susreta ipak je posustao. Pripalo mu je prvo poluvrijeme (10:8), no Španjolska je u nastavku ipak potvrdila kvalitetu (28:25).

Neizvjestan je bio ogled Slovenije i Brazila. Favorizirani Slovenci slavili su 35:32, no njihovi navijači grizli su nokte u 51. minuti kada su Brazilci uspjeli sustići njihove miljenike i povesti. Ipak, ubrzo su Slovenci predvođeni sjajnim Draganom Gajićem (12 pogodaka) vratili stvari na svoje mjesto. Najbolji u brazilskoj momčadi bio je Felipe Ribero sa sedam pogodaka.

Bjelorusi su protiv Čileanaca osvojili prve bodove na SP-u (34:23).

Skupina A

Slovenija – Brazil 35:32 (19:18)

Čile – Bjelorusija 23:34 (11:14)

Katar – Španjolska 25:28 (10:8)

Poredak: Španjolska 8 bodova, Slovenija i Katar po 6, Bjelorusija i Brazil po 2, Čile 0.

BiH i Tunis vodili su u skupini B veliku bitku za bodove koji bi ih približili doigravanju. Slavio je Tunis u izjednačenoj utakmici (27:24). BiH sada za prolaz u posljednjem kolu mora pobijediti Hrvatsku, ali i Tunis mora posrnuti protiv Irana, što bi bila svjetska senzacija.

Raul Santos (8 pogodaka), Robert Weber (6 golova) i Nikola Marinović (14 obrana) odveli su Austriju do druge pobjede i to uvjerljive nad Iranom (38:26). Najbolji kod Irana bio je Sajad Esteki sa sedam golova.