• OBJAVA: 12.05.2010 / 09:55
  • PRIKAZA: 1536

Turističa zajednica Korčule mora platiti autorska prava Goranu Duki

Ukradena bitka i povratak u doba Marka Pola stoje milijun kuna

Predložio sam odgovornima da se pokušamo dogovoriti da mi ne isplate dug u novcu, nego u nekoj nekretnini ili zemljištu kako im ne bih blokirao račun, ali odgovora nema – rekao je Goran Duka.

Povećaj Ukradena bitka i povratak u doba Marka Pola stoje milijun kuna
Foto: 'Photoshop'

Mnogi hrvatski gradovi diče se svojom poviješću i upravo nju nude turistima kao dio turističke ponude. Tako se i Grad Korčula diči pričom kako je legendarni trgovac Marko Polo rođen upravo u tom gradu.

Zbog toga je korčulanska Turistička zajednica i organizirala manifestaciju Povratak u doba Marka Pola, kojom se turiste vraćalo u 13. i 14. stoljeće. No, TZ grada Korčule tu je manifestaciju, baš kao i rekonstrukciju bitke između armada Genove i Venecije, koja se odigrala pred Korčulom, organizirala bez suglasnosti autora te će sada morati isplatiti odštetu od gotovo milijun kuna.

– Prvostupanjski sud dosudio je da mi TZ na ime autorskih prava treba isplatiti 850 tisuća kuna bez kamata. Predložio sam odgovornima da se pokušamo dogovoriti da mi ne isplate dug u novcu, nego u nekoj nekretnini ili zemljištu kako im ne bih blokirao račun, ali odgovora nema – rekao je Goran Duka, autor obiju manifestacija, koji ne želi zaustaviti rad TZ-a, ali želi ono što mu pripada.

I dalje je, tvrdi, spreman na dogovor i odreći se dijela naknade. No, u TZ-u još šute, a nije poznato planiraju li te dvije manifestacije prirediti i ove godine.

Ocijeni:
  • Trenutno 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ovaj članak još nije komentiran.

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja