Natko Zrnčić Dim
1/5
29.11.2015.
u 22:20

Američka skijašica Mikaela Shiffrin pobijedila je na slalomu Svjetskog kupa u američkom Aspenu.

Norveški skijaš Aksel Lund Svindal pobjednik je super-G utrci Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu, dok su hrvatski predstavnici Natko Zrnčić Dim i Ivica Kostelić završila kao 43. i 54.

Natko je za Svindalom zaostao 2.77 sekundi, što mu je bilo dovoljno za 43. poziciju, pa je bio tri mjesta bolje plasiran negoli na jučerašnjem spustu.

Kostelić je u svojoj prvoj utrci sezone imao startni broj 62, a završio je kao 54. s 3.76 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Svindal je u subotu slavio u spustu, a danas je u Lake Louiseu proslavio svoju 27. pobjedu u Svjetskom kupu i pokazao da se potpuno opravio od puknuća Ahilove tetive.

Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Matthiasu Mayeru (+0.32), a treće Talijanu Peteru Fillu (+0.45).

Svindal vodi u Svjetskom kupu s 207 bodova ispred Filla (140) i Mayera (112).

54. IVICA KOSTELIĆ 1:33.06

Shiffrin je i u subotu slavila na slalomu u Aspenu, a i danas s ogromnom razlikom jer je drugoplasiranu Šveđanku Fridu Hansdotter ostavila za 2.65 sekundi, a trećeplasiranu Čehinju Šarku Strachovu za čak 2.90 sekundi.

U subotu je Amerikanka svoje konkurentice ostavila za nevjerojatnih 3.07 sekundi, što je dosad najveća razlika u slalomima Svjetskog kupa.

Za Shiffrin je to 17. pobjeda u Svjetskom kupu, 16. u slalomu, a Amerikanka vodi u ukupnom poretku s 280 bodova, dok je Hansdotter druga s 195. Ženska skijaška karavana seli u kanadski Lake Louise gdje su na programu dva spusta i super-G.