1/27
01.10.2014.
u 19:42

Sjajna igra naših cura, pobijedila su 3:2 u setovima!

Hrvatske odbojkašice su nakon pobjede protiv Njemačke tvrdile da im je to najveći uspjeh u posljednjih deset (i više) godina, ali pobjeda protiv Japana još je veća! Nakon pet setova naše su cure protiv treće reprezentacije svijeta slavile sa 18:25, 25:23, 25:27, 25:20, 15:8. Treba im se nakloniti na uspjehu!

Sad imaju pet bodova u skupini i Japan im bježi za samo bod. Još im u prilog ide i to što je Dominikanska Republika pobijedila Belgiju samo 3:2!

Nije krenulo obećavajuće jer se sve odvijalo kao uvijek protiv jačih reprezentacija, naše reprezentativke su vodile sa tri razlike, 16:13 i potom upale u crnu seriju iz koje se nisu izvukle pa je Japan slavio sa 25:18. No nije to pokolebalo naše cure, igralo se poen na poen, ali ponovno kod 15:12 Japanke stižu do 15:15, da bi se Hrvatska odvojila na 18:16 i već nakon minutu i pol bila ponovno u zaostatku – 18:19!

Tu se pokazao utjecaj izbornika Angela Vercesija, pod kojim reprezentativke psihički bolje stoje i ne padaju kod prvog problema. Tek su protiv Italije pokazale "dječje bolesti", ali osim toga, sve je sjajno na tom planu. Vratile su se i osvojile set sa 25:23. U trećem su setu također bile blizu, dostigle su minus četiri, spriječile dvije set lopte, ali japanska obrana stvarno je bila brza i efikasna. Iako imaju samo jednu igračicu preko 180 centimetara, hvataju praktički sve, baš treba jako pogoditi da bi ih se svladalo. A pogađale su S. Ušić (18) i Poljak (17) nakon tih 25:27 u trećem setu.

U četvrtom je Japan imao 13:10, ali ubrzo smo na semaforu vidjeli nedostižnih 19:14, na kraju 25:20, da bi u petom bilo još uvjerljivijih 15:8. Ova pobjeda vrijedi dva boda, ali ostaje taj mali žal za sva tri boda jer bi Hrvatska tad imala pravo na kiks protiv Kine, Azerbajdžana ili Belgije. Naravno, to pravo na kiks, ako se to može zvati kiksom, iskoristilo bi se protiv Kine. Ovako treba pobijediti u baš svim utakmicama jer tri reprezentacije idu u dodatno razigravanje. No i dosad viđeno je iznad svih očekivanja, bravo, cure!

>>Drugi cilj barem još jedno slavlje u Trstu

TIJEK SUSRETA UŽIVO:

HRVATSKA - JAPAN 3:2 (18:25, 25:23, 25:27, 25:20, 15:8)

PETI SET (15:8)

Hrvatska ima pet bodova, Japan šest i blizu smo im na ljestvici!

Hrvatska ima šest meč lopti, vodimo 14:8!

Vrijeme je za prvi tehnički time out, vodimo u Trstu 8:5 u odlučujućem setu

Japanke su počele igrati organiziranije s dvije tehničarke u obrani i sad je 6:4

Trenutno je 5:1 za naše odbojkašice, samouvjereno naše cure idu po pobjedu!

Hrvatska vodi 3:0, to je mini "break" i velika prilika, sad to treba održavati

Igrat će se do 15, a u prethodna četiri seta su u tako ranoj fazi Japanke imale prednost

ČETVRTI SET (25:20)

Odmah su cure iskoristile set-loptu i imaju najmanje bod iz ove utakmice

Hrvatska ima četiri set-lopte

Maestralna serija na servisu Popović, imamo 19:14

Samo "podebljavamo" vodstvo i zahvaljujući Jerkov i Poljak smo na 16:14

Izgledalo je kao da nema više povratka, ali naše odbojkašice se vraćaju i 14:13 je!

Hrvatska gubi korak, Japanke su se odvojile na 13:10

Japanke su sve jače, naše su malo pale i gubile 4:7, ali se vraćaju naše cure na 6:7

Više ne možemo osvojiti tri boda i prestići Japan na tablici, ali pobjeda bi nas držala u igri, samo što bismo morali pobijediti Kinu, Azerbajdžan i Belgiju

TREĆI SET (25:27)

Iskoristile su Japanke treću set-loptu jer se bolje brane. Naše nisu na toj razini i većina lopti koje prođu mrežu, prođu i našu obranu

Idealan napad za set-loptu, ali Japanke maestralno brane i dolaze do treće set-lopte, 26:25 je

Japanke imaju već drugu set-loptu, ali naše primaju servis

Kako je napeto na samom kraju, opet poen za poen, 21:21 je trenutni rezultat i Hrvatska ide po vodstvo

Odvojile su se Japanke na četiri razlike, a naše cure pokušavaju dostići i trenutno je 17:15

Treći set je izjednačen, nijedna se reprezentacija nije odvojila, igra se poen za poen i 13:13 je

Krenulo je žestoko s obje strane i trenutno je 3:2 za Hrvatsku. Bitno je pobijediti 3:1 u setovima jer to nosi tri boda, potrebna za prolaz dalje. Pobjeda od 3:2 ne bi bila toliko korisna, nažalost, ali bolja je od poraza

DRUGI SET (25:23)

Hrvatska je iskoristila prvu-set loptu sjajnom obranom

Popović teško griješi kod poena koji nas je trebao odvesti na dva razlike, a kod 22:21 čini još jednu i 22:22 je

Vodili smo 18:16 i sad je 18:19, ponovno situacija koja se nije smjela dogoditi

Nevjerojatno je što sve Japanke stižu, uistinu su odlične i već su na 15:15, iako je prije dvije minute bilo 15:12 za Hrvatsku

Dobro igraju naše reprezentativke u drugom setu i ako nastave, drugi set bi trebao biti naš. Vode 11:10

Jerkov griješi i Japanke se odvajaju na dva razlike, vode 6:4

Senna Ušić pogađa as, odličan početak

Nadajmo se da će drugi set biti mnogo bolji, kao protiv Njemačke

PRVI SET (25:18)

Nažalost, konstanta je da u prvom setu protiv jačih reprezentacija dolazi do teških pogrešaka. Japanke su to iskoristile i vode 23:18

Na drugi tehnički time out Japanke odlaze s prednošću 16:15

Japanke su neugodne i brze u napadu, pokretljive u obrani, ali drže se naše cure i vode 15:14

Hrvatska vodi 11:8, koja sjajna serija! Japanski izbornik morao je zvati time out

Sjajna serija Hrvatske, djevojke su izjednačile na 5:5!

Hrvatska nema rješenja za japanske pucačice – 5:1 vode Azijatkinje

Počeo je susret u Trstu. Bolje su krenule Japanke s vodstvom 3:0