Natko Zrnčić Dim završio na 26. mjestu, pobijedio Carlo Janka

Natko Zrnčić Dim
Reuters/Pixsell
07.02.2016.
u 11:13

Janka je pobijedio sa 82 stotinke prednosti ispred Talijana Christofa Innerhofera (1:26,98), a treći je sa zaostatkom od 1,06 sekunde bio Austrijanac Vincent Kriechmayr (1:27,22).

Hrvatski skijaš Natko Zrnčić Dim zauzeo je 26. mjesto u utrci super G-ja koji se danas vozio za Svjetski kup u Jeongseonu, a pobjeda je pripala Švicarcu Carlu Janki.

Janka je pobijedio sa 82 stotinke prednosti ispred Talijana Christofa Innerhofera (1:26,98), a treći je sa zaostatkom od 1,06 sekunde bio Austrijanac Vincent Kriechmayr (1:27,22). Zaostatak Zrnčića Dima, koji je stazu prešao za 1:28.69, za pobjednikom iznosio je 2,53 sekunde.

U poretku skijaša u super G-ju vodi Aksel Lund Svindal sa 310 bodova, drugi je Amerikanac Andrew Weibrecht sa 190 bodova, a treći još jedan Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 185 bodova koji je današnju utrku završio na 4. mjestu. Zrnčić Dim je u poretku super G-ja na 52. mjestu sa pet bodova.

U ukupnom poretku skijaša prvi je Austrijanac Marcel Hirscher sa 1005 bodova, drugi je Svindal sa 916 bodova, a treći njegov sunarodnjak Henrik Kristoffersen sa 871 bodom. Zrnčić Dim je na 92. mjestu sa 48 bodova.